wrs baner

Zveme děti na 9. ročník oddílových závodů se zimním příběhem aneb „Patálie pana Sněhuláka“

Závody kde se spojuje svět fantazie s plaváním, přináší malým plavcům závodní zkušenosti v přátelské atmosféře.

Přijďte si vyzkoušet naše netradiční oddílové závody, zmeřit si své síly a inspirovat se naším výběrovým týmem závodních plavců. Stačí, aby Váš malý plavec uplaval 25 metrů a může s námi také závodit.

Naše nejmenší plavce neepoženemee bezhlavě za vítězstvím nad ostatními, ale naopak společnými silami zkusí vyřešit záhadu či poutavý příběh, zatímco ti zkušení plavci, již závodí podle pravidel soutěžního řádu a výsledky jsou zaznemnávány do registru ČSPS.

Kdy a kde se můžete těšit na další pokračování Zimních oddílových závodů? Čekají nás v úterý 16.1.2024 a přihlášky můžete zasílat do 11.1.2024. Těšíme se na Vás!

 

Přihláška pro hosty   Přihláška pro oddílové členy

 

Podrobné informace k závodům:

Kde: Aquadream Barrandov

Program:
Registrace 15:30
Nástup - seznámení s příběhem
16:00
Rozplavání - FUNdamental, Mermaiding, Pleasure, Athletes 16:05
Zahájení závodů 1. část - Kids Starter 16:20
Ukončení závodů 1. část - vyhlášení
17:20
Zahájení závodů 2. část - FUNdamental, Mermaiding, Pleasure, Athletes 17:20
Vyhlášení závodů 2. část - vyhlášení
19:00
Startovné: pro oddílové členy zdarma (hosté 500 Kč).
 
Jak uhradit: V den podání přihlášky na účet SWIM SMOOTH CZECH REPUBLIC, o. s. u Fio Banky, čú: 2900399343/2010. Ve zprávě pro příjemce uveďte oddílové závody - jméno a příjmení dítěte.
 

Jak se nám líbilo na oddílových závodech?


Co se dělo na posledních závodech?

Projekt 2022

Připravujeme...

Jak šel Pan Sněhulák z Oblevova do Zmrzlíkova

7. ročníku Zimních oddílových závodů jsme se již účastnili všichni v plné parádě, od nejmenších až po ty nejstarší plavce. Náš zkušený závodní tým alias Gang závodil poprvé v náročných 200 m a 400 m disciplínách, zatímco naši zájmový plavci si podle pokročilosti vyzkoušely disciplíny 25m a 50m. A jak už to bývá, náš sněhulák se opět dostal do patálie. Došlo na předpověď dešťové rosničky z meteorologického ústavu Bouřka a na sněhuláka se hnala obleva. To znamenalo, že by nám mohl roztát. Spojili jsme síly a sněhuláka společně přemístili na místo, kde je neustálá zima, do Zmrzlíkova. Plavali jsme opravdu moc rychle a stihli jsme to včas, hurá!

Sněhulákovy patálie aneb jak sněhulák poztrácel své části

Šestými zimními oddílovými závody jsme slavnostně završili první pololetí 2019/20. Na závodech jsme samozřejmě měřili časy a pozor! Poprvé byly zaevidovány do statistiky ČSPS. Hlavně nám, ale šlo o společnou věc, a to dohledat všechny rozkutálené části našeho Swim Smooth sněhuláka. A protože to byly závody zimní, tak kromě tradičních plaveckých disciplín jsme se ve vodě zkoušeli pohybovat jako na sněhu. Bobovali jsme na pontonech, běhali na běžkách s žížalami, a dokonce jsme se i vyvezli na destičkách jako na lanovce. Všechny úseky sjezdovky se nám podařilo zvládnout, a i dohledat všechny části sněhuláka a znova jej sestavit. Diplom a čokoládová medaile samozřejmě čekala na každého. Závodům zdar!

Jak šla Maruška k dvanácti měsíčkům pro sněhuláka

Všichni známe příběh o Dvanácti měsíčkách, kdy zlá macecha vyhnala Marušku v zimě hledat jahody. Také víme, že se Maruška šťastně provdala za švarného muže. Ale věděli jste, že to má ještě pokračování? Je bohužel mnoho lidí, kteří štěstí druhým závidí a šlapou po něm. A tak se dcera starosty, která si chtěla vzít stejného švarného muže, rozhodla zaúkolovat Marušku nesplnitelným úkolem, a to sehnat v létě sněhuláka, jinak že je pantáta starosta ze vsi vyžene. To víte, tehdy ještě nebyla žádná letadla, ani mrazáky a dojít pěšky do země věčného sněhu a zase zpět bylo nemožné. Maruška s mužem si nakonec vzpomněli na 12 měsíčků a vydali se za nimi. Měsíčkům se Marušky zželelo, jen měsíc prosinec, který jako jediný mohl Marušce pomoci byl krutý, jako mráz. Nakonec svolil, že ji pomůže, ale na oplátku ona jemu musí přinést korále z jeřabin, které poztrácela jeho známá, víla Polednice. A protože se korále zakutálely až k nám na Axu, úkolem plavců bylo pomoct Marušce jeřabiny posbírat. Všichni plavci a plavkyně museli překonat různě obtížné terény a vzdálenosti, avšak vždy co nejrychleji, aby jeřabiny stihli posbírat dřív, než Marušku ze vsi vyženou. Před všemi plavci smekáme a děkujeme, že do závodů dali všechno. Byli úžasní a my už se zase těšíme na přístě!

Podívejte se na naše dobrodružství s panem Sněhulákem:

Jak pan Sněhulák zachraňoval svět před dobou ledovou

Letošní Winter Racing Smoothie se neslo ve znamení ničeho menšího než záchrany planety Země. Kvůli trhlině v časoprostoru sem proudil opravdu příšerný mráz, který přinesl i taková zvířata jako mamuta či šavlozubého tygra, která byla naposled spatřena v době ledové. Úkolem našich plavců bylo postupně zdolat všechny překážky, které se jim postavily do cesty, pomoct panu Sněhulákovi přemístit všechna ta nebezpečná zvířata zpět tam, kam patří, a nakonec společnými silami díru zacelit. Museli si poradit se zvládnutím náročných plaveckých disciplín, a to v co nejkratším čase, protože na tom závisel osud celého lidstva. A jak vidíte, stále jsme tady! Naši plavci si vedli výborně, podali úžasné plavecké výkony a za to jim patří velké díky!

Podívejte se na naše dobrodružství s panem Sněhulákem:

Jak šel Pan Sněhulák do Zmrzlíkova

23. ledna jsme sešli na 3 ročníku Zimních oddílových závodů, abychom si opět na plaveckém bazénu AXA vyzkoušeli závodní atmosféru v odlehčeném duchu. Oproti minulým ročníkům byla hojná účast, což atmosféru jen podtrhlo. Obsadili jsme tři dráhy, v celkovém počtu devatenácti dětí ve všech věkových kategoriích. Námětem závodů bylo opět pomoci Panu Sněhulákovi. Ten se nešťastnou náhodou objevil ve vesnici Oblevov a úkolem dětí bylo splnit sedm obtížných disciplín, díky kterým se Pan Sněhulák dostal až do Zmrzlíkova. Plnění úkolů nebylo vůbec snadné, na děti čekaly disciplíny, ve kterých jsme prověřili všechny plavecké dovednosti, získané plaveckými tréninky. Závodníci se těchto úkolů zhostili s nevídanou vervou a odhodláním a proto pro ně nebyl žádný problém tyto disciplíny hravě překonat. Z celého závodu neměli radost jen děti a rodiče na galerii, ale i samotní trenéři, kteří hrdě stáli podél bazénu a povzbuzovali své svěřence…. Už nyní se těšíme na další závod, který se uskuteční již v létě!

Podívejte se na naše dobrodružství s panem Sněhulákem:

Jak pan Sněhulák poztrácel své věci

2. ročník zimních oddílových závodů proběhl v pondělí 18. ledna 2016 a stejně jako předchozí ročník, to byla jízda a tentokrát doslova jízda na bobech. Jak název napovídá, Winter Smoothie se neslo ve znamení zimy a zimních radovánek, respektive jsme se všichni vydali na cestu plnou zapeklitých úkolů, abychom společnými silami pomohli sněhulákovi, který se ocitl v nesnázích. Naše jízda odstartovala v pondělí přesně v 16:00, kdy jsme se všichni v kuliších a šálách sešli u bazénu. Říkáte si proč? No přeci, aby nám nebyla zima. Ještě než jsme skočili do vody, zahráli jsme si na suchu protahovací-seznamovací hru na bobaře, rozlosovali se do týmů Orange a Blue a pak hurááá do vody (samozřejmě jsme vyměnili teplé vybavení našich hlav za odpovídající plavecké pomůcky, a to plavecké čepičky a brejličky). Ve vodě nás čekalo dohromady celkem 7 plaveckých úkolů, které všichni splnili a díky nimž se nám podařilo zachránit sněhuláka a najít mu doplňky, které potřebuje ke sněhulákování. Přede všemi, kteří tento článek čtou veřejně děti chválíme, za to jaké vynaložily ohromné úsilí, nasazení a odvahu při úkolech, které bychom se i my trenéři a zimní rozhodčí báli splnit. Tímto všem velké díky!

Těšíme se na Vás na 3. ročníku oddílových závodů Summer Racing Smoothie

Podívejte se na naše dobrodružství s panem Sněhulákem:

 

 

 

Potřebujete poradit s příhláškou na naši akci?

Napište nám na info@swimsmooth.cz nebo na 727 988 955.

Těšíme se na Vás! Sledujete nás na Facebooku, ať víte, co se u nás děje.