Plavecká škola a oddíl SWIM SMOOTH

facebook youtube phone
Rychlý kontakt:
+420 727 988 955

5 tajných rad

které Vám nebo Vašim dětem pomohou odstranit strach z potopení hlavy

Náš tým trenérů

Mgr. Gabriela Minaříková
Hlavní trenérka

Sport vždy byl a je mým koníčkem. Při sportu a nejvíce při plavání relaxuji mysl i tělo a dobíjím energii. Voda pro mě znamená očistu, probouzí ve mně radost, rozpoznávám její vůni a hebkost. Ve vodě nejen plavu, ale i hraji vodní pólo, šnorchluji, potápím se, věnuji se kanoistice, jachtingu, windsurfingu a vodnímu lyžování.

Kvalifikace:

Jsem trenérka plavání I. třídy,  instruktorka zdravotního plavání I. třídy a absolventka kurzu vodní záchranář.

Absolvovala jsem magisterské studium na FTVS se zaměřením na trenérství plaveckých sportů a zdravotního plavání.

Vystudovala jsem SZŠ se specializací všeobecná zdravotní sestra a pracovala jsem jako registrovaná zdravotní sestra v České republice,  ve Velké Británii a v Saudské Arábii.

Angličtinu jsem studovala v Cambridge centru pro vzdělávání dospělých v USA. Vlastním certifikát mezinárodní akademické zkoušky angličtiny IELTS.

Jsem licencovaná trenérka Swim Smooth a jediná držitelka povolení provozovat Swim Smooth plavecké centrum v ČR. 

Jsem aktivní členkou globálního týmu trenérů Swim Smooth, jedinečné australské filozofie a metodologie výuky a tréninku bazénového plavání a plavání na otevřené vodě. V sídle výukového a tréninkového centra Swim Smooth v australském Perthu jsem se jako první a jediný zástupce ČR získala oficiální licenci "Swim Smooth Coach".

Závodní úspěchy:

3. místo na Mistrovství ČR v disciplíně 50 m Motýlek, 50 m Volný způsob a 800 m Volný způsob a1. místo ve štafetě 4 x 100 m VZ.

V roce 2015 jsem se umístila na 12. místě na mistrovství světa v ruské Kazani v kategorii Masters v disciplíně 100 VZ - jak dosáhla tohoto skvělého umístění jenom s jedním tréninkem týdně? Dočtete se ZDE.

Chcete vědět více o Gábi? Její osobní příběh najdete ZDE.

Gabriela také obdržela ocenění Top 50 Swim Coaches.

Tomáš
trenér

TomasV mém životě má sport velmi důležité místo. Plavání se věnuji od základní školy, i když většinu svého času jsem věnoval především outdoorovým aktivitám, především běžeckému lyžování - kterému jsem se věnoval na závodní úrovni. Díky tomu mi pohled na plavání nezevšedněl a dokážu velmi dobře pracovat s neplavci a začátečníky.

Kvalifikace:

Již během studií na Pedagogické fakultě UK jsem začal učit na pražské sportovní základní škole, kde jsem téměř osm let učil plavání a tělesnou výchovu. Zde jsem kromě tréninku žáků 1. a 2. stupně učil i předškolní žáky. Jsem držitelem licence trenéra III. třídy. Od roku 2006 jsem zároveň působil ve dvou soukromých plaveckých školách.

Proč jsem se rozhodl trénovat Swim Smooth?

Jako dlouholetý učitel a trenér plavání jsem se setkal s metodou Swim Smooth a okamžitě mě zaujala svou odborností, účinností a způsobem, jakým si klade za cíl získávat širokou veřejnost pro plavání. V našich podmínkách se stále jedná o velmi netradiční metodu a velmi mě baví uplatňovat tento nový přístup v tréninku.

Gábina mě v první řadě zaujala svou profesionalitou, odborností a zapáleností pro věc. Z těchto důvodů jsem se rozhodl pro vzájemnou spolupráci a stále jsem utvrzován ve správnosti volby. Gábina je to takový Zdeněk Pohlreich plavání – nemá potřebu se podbízet a přitom je to nesporný odborník na svém místě.

 

Michaela
trenérka

Plavání se věnuji od svých 4 let. Po 16 letech jsem ze zdravotních důvodů ukončila svoji závodní kariéru. Od té doby se naplno věnuji trenérství a studiu.
Jsem několikanásobná juniorská držitelka Českých rekordů v disciplínách volný způsob, několikanásobná juniorská mistryně ČR. Účastnice dvou juniorských mistroství Evropy, Olympijských her mládeže, mezinárodních utkání v plavání a MS vodních záchranářů.

Kvalifikace:

Jsem studentkou posledního ročníku magisterského studia na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy se specializací na sportovní plavání. Kde jsem si zároveň rozšířila vzdělání v oblasti zdravotního plavání, plavání osob se zdravotním postižením a plavání dětí. Od roku 2009 se věnuji trénování dětí a dospělých.

Proč jsem se rozhodla trénovat Swim Smooth?

Patřím k lidem, kteří rádi poznávají a učí se novým věcem. Proto jsem ani na okamžik neváhala přijmout nabídku Gábi, která mě před 3 lety začala odkrývat tajemství, která v sobě ukrývá metoda Swim Smooth. Ač se u plavání pohybuji od svých 6ti let, nikdy před tím jsem se s touto metodou nesetkala a byla jsem velice zvědavá, jak tato metoda funguje nejen v teorii, ale i v praxi. Dnes můžu říct, že Swim Smooth je dokonale propracovaný systém, který mohu na rozdíl od české metodiky plavání aplikovat na každého se 100% úspěšností. Naši klienti jsou toho důkazem.

Spolupráci s Gábi můžu doporučit všem, kteří chtějí učit nebo se naučit plavat jinou formou než tou, která byla u nás doposud známá.  Vážím si toho, že mi Gábi umožnila stát se členem týmu Swim Smooth a zároveň oceňuji její profesionalitu, pracovitost a nadšení pro to, co dělá.

 

Edita
trenérka

Edita

Miluji pohyb ve vodě a práci na sobě. Věnuji se volnočasovým aktivitám pro všechny kategorie od miminek po dospělé a baví mě skupinová i individuální práce s lidmi. Mou další vášní je hudba a zpěv. Při plavání a pohybu ve vodě je stejně jako v hudbě důležité vnímání rytmu, kvalitní dýchání a v neposlední řadě i motivace a přístup k tréninku. Plavání pro mě spojuje možnost zdravého pohybu, relaxu a nikdy nekončícího posouvání se vpřed.

Kvalifikace:

Přes 10 let jsem strávila na bazénu v Českých Budějovicích v plaveckém oddíle TJ KOH-I-NNOR. S dětmi a dospělými pracuji od svých 15ti let. Byla jsem i členkou mladých vodních záchrannářů. Mám kurz instruktorky plavání.

Proč jsem se rozhodla trénovat Swim Smooth?

V  plavání i ve škole jsem často zažívala pocit, že „to musí přece jít i jinak“. Proto jsem se začala věnovat novým i alternativním přístupům ke vzdělávání. Metoda Swim Smooth mě oslovila, protože propojuje jak radost z učení, tak i směřuje ke stále lepším výsledkům.

 

Zuzana
trainee

ZuzanaPlavání byl první sport, který mě velice zaujal, a vydržela jsem u něj dodnes. Závodnímu plavání jsem se věnovala přibližně osm let. Několikrát jsem se účastnila Mistrovství ČR v plavání na delší tratě volným způsobem. Posledních několik let se věnuji dálkovému plavání a hlavně jsem se zaměřila na výuku a trénink dětí i dospělých.

Kvalifikace:

Vlastním certifikát trenéra plavání III. třídy vydaný FTVS. Mám zkušenosti jak s individuální výukou dětí a dospělých, tak i skupinovou výukou v angličtině i češtině.

Proč jsem se rozhodla trénovat Swim Smooth?

Mám trenérskou třídu, ale moc zkušeností jsem zatím nezískala a to jsem se rozhodla změnit. Když jsem našla inzerát na stránkách Swim Smooth, věděla jsem, že je to přesně to, co jsem hledala. Přestože jsem se nikdy před tím s touto metodou nesetkala, velice mě zajímalo, na čem je tato metoda založena a co je její podstatou a chtěla jsem se o ní dozvědět víc. Teď už vím, že je to komplexní systém, který ke každému přistupuje individuálně, což zaručuje vysokou pravděpodobnost úspěchu. U Gábi oceňuji její profesionalitu a její originální přístup k celému projektu Swim Smooth.

 

Eliška
trenérka

Již jako malé dítě jsem milovala vodu a s ní spojené i plavání. Od osmi let jsem se věnovala synchronizovanému plavání. Začínali jsme samozřejmě tréninkem běžných plaveckých způsobů a účastnili se i několika plaveckých závodů. Kvůli zdravotním důvodům jsem v šestnácti letech ukončila kariéru. Do vody jsem tehdy neskočila skoro tři roky. Až poté jsem si uvědomila, co pro mě plavání znamená. Je to pohyb, který je k životu důležitý, dodává mi novou sílu a radost do života. Proto se věnuji především vodním sportům jako je windsurfing, flyboarding, wakeboarding a samozřejmě plavání.

 
Kvalifikace:

Pomáhala jsem s výukou akvabel malých dětí. Jsem čerstvě přijatý student sportovního managementu FTVS. Mám instruktorský kurz plavání.

Proč jsem se rozhodla trénovat Swim Smooth?

Mile mě překvapila první hodina, kterou jsem navštívila.  Trenéři, kteří naslouchají dětem a snaží se porozumět jejich potřebám v plavání. Toto byla pro mě první zkušenost s metodou Swim Smooth a líbí se mi tento přístup, který jsem jako malá při učení plavání nepoznala.

Michal
trenér

Sportu se věnuji už od dětství, vždy mě bavil a bavit bude. I když jsem žádný sport nedělal na závodní úrovni, určitě mi pomohl v mém pohybovém rozvoji. Vždy jsem se totiž věnoval více sportům současně. Dělal jsem například karate, taekwondo, stolní tenis, ale nejdéle jsem vydržel u plavání, na kterém se mi vždy líbilo, že si u něj člověk vyčistí hlavu a zapojí symetricky svaly po celém těle. Nyní se také věnuji Krav-Maze, což je velmi efektivní izraelská sebeobrana.

Kvalifikace:

Nyní jsem studentem posledního ročníku magisterského studia na FTVS. Během studia jsem absolvoval kurz instruktora plavání a získal jsem kvalifikaci trenéra plavání III. třídy. Učím plavání od předškolních dětí po dospělé čtvrtým rokem.

Proč jsem se rozhodl trénovat Swim Smooth?

Zastávám ten názor, že člověk se učí a zdokonaluje se po celý svůj život. Sám jsem cítil, že bych se mohl ve své vyučovací a trenérské činnosti dále zdokonalit. A protože učím pouze v jedné plavecké škole celé 4 roky, rozhodl jsem, že je čas jít dál a zkusit zase něco nového, co by mě posunulo dál. O Swim Smooth jsem slyšel kladné ohlasy již na své fakultě a pak jsem viděl trénink na plaveckém bazénu, který mě velmi zaujal svým přístupem k plavcům. Při pohovoru s paní Gabrielou Minaříkovou, mě zaujala její odbornost a zájem dělat plaveckou výuku a trénink co nejkvalitnější.

Jana
trainee

Od malička miluji vodu, je to pro mě živel plný života, neustálé změny a zároveň s jasným směřováním. Přináší hravost, radost, hluboké uvolnění, možnost být sám se sebou, v pohybu nebo se jen tak volně vznášet. Voda mě baví v každé její podobě.

V plavání jsem samouk a nadšený amatér, ochotný plavat kdykoliv a v jakýchkoliv podmínkách.  Závodnímu sportu jsem se věnovala až na VŠ, kde jsem jezdila vodní slalom, kajak.

Kvalifikace:

K výuce plavání mě přivedly mé 4 dcery – s nimi mě začalo bavit spojení voda – děti, a tak jsem se nevrátila k programování, ale udělala si rekvalifikační kurz instruktorky plavání a už 16 let se věnuji plavání a dalším aktivitám nejmenších dětí od narození až po školní věk, včetně dětí   s různými  typy tělesného postižení .

Jsem praktik Watsu,  Wata a aquahealingu – masážních a relaxačních technik, které využívají vlastností vody.

Proč jsem se rozhodla trénovat Swim Smooth?

Myslím, že je důležité vodu pochopit, vnímat ji, poznat, respektovat a využít její sílu, a to je to, co vnímám, že se ve Swim Smooth děje. Potkala jsem se s Gabrielou Minaříkovou, když jsem v podstatě byla na prahu rozhodnutí, že už s plaváním skončím. Metoda výuky, kterou přinesla do Čech, se mi moc líbí a pro mě znamená profesní posun, proto jsem se rozhodla do toho jít.

 

Rádi byste vyzkoušeli přístup našich trenérů osobně?

Napište nám na info@swimsmooth.cz nebo na 602 665 554.

Těšíme se na Vás! Sledujete nás na Facebooku, ať víte, co se u nás děje.