Plavecká škola a oddíl SWIM SMOOTH

facebook youtube phone
Rychlý kontakt:
+420 727 988 955
5 tajných rad pro plavce
V naší publikaci pomůžeme Vám i Vašim dětem zbavit se strachu z potopení hlavy.

Náš tým trenérů

Mgr. Gabriela Minaříková
Hlavní trenérka

Gabi

Sport vždy byl a je mým koníčkem. Při sportu a nejvíce při plavání relaxuji mysl i tělo a dobíjím energii. Voda pro mě znamená očistu, probouzí ve mně radost, rozpoznávám její vůni a hebkost. Ve vodě nejen plavu, ale i hraji vodní pólo, šnorchluji, potápím se, věnuji se kanoistice, jachtingu, windsurfingu a vodnímu lyžování.

Kvalifikace:

Jsem trenérka plavání I. třídy,  instruktorka zdravotního plavání I. třídy a absolventka kurzu vodní záchranář.

Absolvovala jsem magisterské studium na FTVS se zaměřením na trenérství plaveckých sportů a zdravotního plavání.

Vystudovala jsem SZŠ se specializací všeobecná zdravotní sestra a pracovala jsem jako registrovaná zdravotní sestra v České republice,  ve Velké Británii a v Saudské Arábii.

Angličtinu jsem studovala v Cambridge centru pro vzdělávání dospělých v USA. Vlastním certifikát mezinárodní akademické zkoušky angličtiny IELTS.

Jsem licencovaná trenérka Swim Smooth a jediná držitelka povolení provozovat Swim Smooth plavecké centrum v ČR. 

Jsem aktivní členkou globálního týmu trenérů Swim Smooth, jedinečné australské filozofie a metodologie výuky a tréninku bazénového plavání a plavání na otevřené vodě. V sídle výukového a tréninkového centra Swim Smooth v australském Perthu jsem se jako první a jediný zástupce ČR získala oficiální licenci "Swim Smooth Coach".

Závodní úspěchy:

3. místo na Mistrovství ČR v disciplíně 50 m Motýlek, 50 m Volný způsob a 800 m Volný způsob a1. místo ve štafetě 4 x 100 m VZ.

V roce 2015 jsem se umístila na 12. místě na mistrovství světa v ruské Kazani v kategorii Masters v disciplíně 100 VZ - jak dosáhla tohoto skvělého umístění jenom s jedním tréninkem týdně? Dočtete se ZDE.

Chcete vědět více o Gábi? Její osobní příběh najdete ZDE.

Gabriela také obdržela ocenění Top 50 Swim Coaches.

Jana
trenérka

Jana Stavikova

Plavání se věnuji od nejútlejšího věku. Odjakživa mě lákala voda. Již v dětství jsem navštěvovala plavecký klub, kde jsme se pod vedením odborných trenérů zdokonalovali v plaveckých způsobech. Výsledkem těchto aktivit byly účasti na závodech oblastních a krajských přeborů. Během studií na Přírodovědecké fakultě UP v Olomouci jsem navštěvovala kurzy plavání pro studenty Fakulty tělesné kultury UP, kde jsem se účastnila vysokoškolských závodů.

Kvalifikace:

Jsem držitelkou certifikátu Trenér III. třídy a také Rozhodčí III. třídy. Mám několikaleté zkušenosti s trénováním nejmenších a starších dětí. V současné době se také aktivně účastním plaveckých závodů jako rozhodčí.

Proč jsem se rozhodla trénovat Swim Smooth?

S metodou Swim Smooth jsem se setkala na plaveckých závodech. Tato metoda mě zaujala individuálním, a hlavně pozitivním přístupem trenérů k jednotlivým plavcům a také tím, jak technicky dobře jejich svěřenci plavou. Velmi na mě zapůsobila první konzultace s Gábinou, její odhodlání, bohaté zkušenosti a její zapálení pro tuto v Čechách méně známou, avšak úspěšnou plaveckou metodu.

Lenka
trenérka

Lenka

Až na světlé výjimky, jako je jóga, klasický tanec a sjezdové lyžování, mě sport nikdy moc nebavil. A to včetně plavání, o které jsem si nemyslela dlouho nic dobrého, díky svému jedinému nedokonalém stylu, který jsem ovšem mistrně ovládala – prsa „paní radová“ – a zkušenostech, kdy nás jako dítě strkali do vody tyčí a styl výuky neměl daleko k notoricky známé povídce z pera Šimka a Grossmanna „Jak jsem se učil plavat“. Vše se změnilo, jakmile dcera začala navštěvovat lekce Swim Smooth a mohla jsem pozorovat, jak lektoři s dětmi pracují, jaké děti dělají pokroky a všímat si rozdílů v technice u jednotlivých plavců a rozumět tomu, jak a co dělá kdo dobře a proč.

Postupně jsem se i já zapsala do lekcí plavání REHAB pro dospělé a poté postoupila do vyšší skupiny Revise. Na závodech sleduji práci rozhodčích, chyby i dobré výkony, učím se z literatury i od kolegů. Plavání mě natolik nadchlo, že jsem si udělala kurz trenéra plavání III. třídy a těším se na další vzdělávání v tomto zajímavém a rozmanitém sportu, který nabízí mnoho každému – od malých dětí, které se s vodou teprve seznamují, přes rekreační i závodní výkonnost, až po zdravotní benefity v podobě rehabilitačního plavání. No a jako bonus má plavání jednu nepopiratelnou výhodu: u jakého jiného sportu se leží?

Kvalifikace:

Trenérka plavání III. třídy, vysokoškolské vzdělání, lektorská práce s dětmi i dospělými během dvacetileté praxe ve volnočasových i profesních aktivitách.

Proč jsem se rozhodla trénovat Swim Smooth?

Bez nadsázky lze říci, že Swim Smooth je můj mateřský oddíl, kde začala plavat dcera i já. V porovnání s prací jiných oddílů, které mám možnost sledovat na závodech, se mi líbí vysoká profesionalita hlavní trenérky i přátelský a respektující přístup ostatních trenérů k dětským i dospělým plavcům, bez drtivého úmorného drilu, zaměřeného především na výkonnost za jakoukoliv cenu. Plavání je pro mě především zábava a relaxace, a pokud se to spojí s rychlými pokroky v plavání, není důvod hledat jiný oddíl.
 

Barbora
trenérka

Barbora

Plavání se věnuji už od 4 let, kdy mě do plaveckého týmu přihlásili rodiče. Díky skvělému trenérovi jsem si vodu zamilovala a teď už si nedovedu představit týden bez toho, abych si šla zaplavat. Plavání jsem se závodně věnovala do svých 18let. Poté jsem se začala věnovat triatlonu, extrémním závodům a lezení po skalách. K trénování jsem se dostala čistou náhodou, ale hned jsem se našla. Naplňuje mě vidět pokrok plavců a jejich radost z vody.

Kvalifikace:

Získala jsem certifikáty Trenér plavání III. třídy, Instruktor plavání, Rozhodčí plavání II. třídy. Mám zkušenosti s vedením plaveckých tréninků v Anglii. Jelikož studuji pedagogickou fakultu, více se zaměřuji na trénování dětí.

Proč jsem se rozhodla trénovat Swim Smooth?

Trenérkou plavání už jsem delší dobu a pořád se chci vzdělávat a učit novým věcem, které přispívají k lepší výuce plavců. S metodou Swim Smooth jsem se setkala na plaveckých závodech, kde mě překvapila skvělá technika závodníků. Začala jsem se více pátrat a kontaktovala paní Gabrielu. V metodě jsem našla to, co jsem dlouho hledala – individuální přístup, komunikace s plavcem, postupnost výuky, ucelenost, názornost. Je to jiný styl výuky, který tu chyběl.

Roman
trenér

Roman

Šport a voda je môj život, plávaniu sa aktívne venujem od svojích 5 rokov, kedy ma do plaveckého klubu prihlásili moji rodičia, pre jeho zdravotné výhody. Od tej doby ma nadšenie do akéhokoľvek športu, teda okrem futbalu, neopustilo.

Kvalifikace:

V plaveckých pretekoch som niekoľkokrát vybojoval 1.-3. miesto na majstrovstvách a memoriáloch krajín V4. Počas štúdia na Vysokej škole ekonomickej som školu reprezentoval na akademických pretekoch. Som držiteľom preukazu trenér plavánia III. vydaný FTVS v Prahe, 3. skupiny rozhodcu plávania a taktiež bronzového kurzu plavca zachranára. 

Proč jsem se rozhodl trénovat Swim Smooth?

Swimsmoothakov som často vidaval pri mojích plaveckých tréningoch, až jedného dňa som si povedal, že to proste musím vyskúšať. Mojím nadšením do swimsmooth metódy vás s radosťou nakazím pri naších spoločných tréningoch.

Lenka
trenérka

Lenka S

Sport mě vždycky bavil a pořád baví. Všeobecné základy mi dala moje sportovní rodina, skvělí učitelé tělocviku a dále mě pak rozvíjeli mí trenéři volejbalu, který jsem hrála na ligové úrovni 15let. Sportu jsem se rozhodla věnovat i ve svém profesním životě, a proto jsem se po střední škole vrhla střemhlav do studia na FTVS UK. „Plavat“ jsem se sice jako dítě naučila, ale až v rámci studia na vysoké škole jsem zjistila, že to skutečné plavání vypadá úplně jinak, a tak se z něj stal můj celoživotní koníček.

Kvalifikace:

Jsem absolventka FTVS UK, obor TV a Sport a kurzu plavčík – vodní záchranář. Při studiu na vysoké škole jsem vedla kurzy plavání předškolních dětí.

Proč jsem se rozhodla trénovat Swim Smooth?

Posledních 20 let pracuji ve firmě, která se zaměřuje na sportovní práva a sportovní TV přenosy. Je to zajímavá práce, ale začala mi chybět ta praktická sportovní stránka toho, co jsem vystudovala a co mě bavilo, tedy aktivní sport. A tak se stalo, že při projíždění webových stránek jsem narazila na stránky Swim Smooth a zhlédla videa z tréninků a z letních campů, které mě velmi zaujaly. Kontaktovala jsem Swim Smooth, potkala se s Gábinou a domluvily jsme se na spolupráci. A mým přáním je, aby takových lidí, které tato metoda zaujme, tak jako mě, bylo co nejvíc….protože „svět potřebuje lepší plavání“.

Kateřina

Trenérka suché přípravy

Katerina Matejkova

V dětství jsem se závodně věnovala plavání s ploutvemi a moderní gymnastice. Tyto dvě aktivity ve mně vybudovaly lásku ke sportu. S nástupem do školy jsem se začala věnovat tanci, a to především baletu, což je aktivita, které se intenzivně věnuji dodnes.

Kvalifikace: 

Strávila jsem dva měsíce v Rakousku jako au-pair v rodině se třemi dětmi a práci s dětmi obecně se věnuji poslední 2 roky intenzivně. Jakožto spoluorganizátor příměstských táborů jsem prošla kurzem první pomoci. Díky studiu Přírodovědecké fakulty mám možnost pochopit fyziologické fungování těla sportovce. Jsem instruktorkou Pilates.

Proč jsem se rozhodla trénovat Swim Smooth?

Jako tanečník velmi oceňuji přístup hlavní trenérky ke všeobecné pohybové přípravě dětí. Vím, jak je zásadní, aby člověk byl pohybově schopný všestranně a nesoustředil se pouze na vybraný sport a souhlasím s důležitostí nabídky kompenzačního cvičení pro malé plavce.

Kateřina
administrativní a PR pracovník - helpdesk

Katerina

Sport beru jako formu odpočinku a rozptýlení, metoda Swim Smooth a plavání samotné je pro mne motivující a přínosné. Již jako malá jsem cvičila moderní gymnastiku, hrála závodně stolní tenis a krasobruslila. Baví mě jezdit na kole a v zimě adrenalin na snowboardu. Také své dvě dcery (věk 5 a 2) vedu už od plenek k různým těmto aktivitám.

Kvalifikace:

Po střední ekonomické škole jsem jako Au-Pair žila rok v Anglii. Zajímavé zkušenosti ve vztahu k dětem jsem získala při organizování a spolupráci při vedení zájmových kroužků, přičemž hlavním oborem byla administrativní a grafická činnost. V posledních letech jsem byla na plný úvazek zaměstnána jako matka svých dvou dcer.

Proč jsem se rozhodla připojit ke Swim Smooth?

Tento přístup k plavání mě velmi zaujal. Líbí se mi, jak se individuálně a velmi pozitivně přistupuje ke každému plavci.

Petra
administrativní a PR pracovník - marketing

Petra Urbankova

Sport obecně je mým koníčkem, a i když nejsem ryze vodní živel, metoda Swim Smooth mě velice zaujala. Protože se ráda učím a poznávám nové věci, těším se, že se mi s ní časem podaří posunout můj prožitek z plavání i jeho úroveň kupředu : ).

Kvalifikace:

Po střední škole jsem žila rok v Anglii, kde jsem pracovala jako Au-Pair. Další zkušenosti s prací s dětmi jsem získala z pozice vedoucí na dětském táboře, kam jsem mnoho let jezdila. Vystudovala jsem bakalářský obor - Marketingovou komunikaci, vždy jsem ale pracovala v bankovnictví. V současné době mě nejvíce zaměstnává role maminky rok a půl staré holčičky.

Proč jsem se rozhodla připojit ke Swim Smooth?

Ve Swim Smooth pracuji proto, abyste vždy a včas věděli, co pro Vás právě připravujeme, jak se s námi můžete vzdělávat, zlepšovat se a bavit! Abyste se dobře orientovali nejen pod vodou, ale i nad ní a nikdy nic nezmeškali : ).

 

Rádi byste vyzkoušeli přístup našich trenérů osobně?

Napište nám na info@swimsmooth.cz nebo na 727 988 955.

Těšíme se na Vás! Sledujete nás na Facebooku, ať víte, co se u nás děje.