instagram facebook youtube
phone
+420 727 988 955

Náš tým trenérů

Mgr. Gabriela Minaříková
Zakladatelka a hlavní trenérka

Gabi

Gábriela miluje plavání a lásce k němu učí i ostatní. V bazénu se cítí jako ryba ve vodě a ráda sama říká „jako v peřince“.

Absolventka FTVS, trenérka plavání I. třídy, instruktorka zdravotního plavání I. třídy, absolventka kurzů Vodní záchranář a WATSU. Než založila svoji Plaveckou školu a oddíl Swim Smooth, pracovala jako zdravotní sestra v několika zemích světa.

Narození a výchova její dcery Viktorie ji přivedly k tomu, aby založila vlastní plaveckou školu Swim Smooth a později i stejnojmenný plavecký oddíl, kde se svými kolegy-trenéry učí a vede k závodnímu plavání děti od 4 do 18 let. Chodí k ní ale i dospělí, kteří se chtějí v plavání zdokonalit, a také sportovci – především juniorští izávodní plavci – z oddílových klubů z České republiky i ze zahraničí.

Autorka vlastní plavecké metody Plavání s Plavlem a Plavlínou, jejíž je ona sama tím nejlepším doporučením: energická a cílevědomá žena.

V roce 2015 se dostala až na plavecké mistrovství světa Masters v Kazani, kde skončila v ostré mezinárodní konkurenci na výtečném 12. místě. Stačil jí k tomu jediný, ale efektivní trénink týdně. Jako žákyně vlastní sbírku medailí z mistrovství České republiky.

V České republice je první a jedinou licencovanou trenérkou australské plavecké metody Swim Smooth, využívající jedinečných dispozic každého člověka tak, aby plaval co nejsnadněji, „hladce“ a efektivně. V australském Perthu se Gabriela jako jediná Češka dostala mezi Top 50 Swim Smooth Coaches, globální tým představující celosvětovou trenérskou elitu

Chcete vědět více o Gábi? Její osobní příběh najdete ZDE.

 

 

 

Lenka
trenérka

Lenka S

Sport mě vždycky bavil a pořád baví. Všeobecné základy mi dala moje sportovní rodina, skvělí učitelé tělocviku a dále mě pak rozvíjeli mí trenéři volejbalu, který jsem hrála na ligové úrovni 15let. Sportu jsem se rozhodla věnovat i ve svém profesním životě, a proto jsem se po střední škole vrhla střemhlav do studia na FTVS UK. „Plavat“ jsem se sice jako dítě naučila, ale až v rámci studia na vysoké škole jsem zjistila, že to skutečné plavání vypadá úplně jinak, a tak se z něj stal můj celoživotní koníček.

Kvalifikace:

Jsem absolventka FTVS UK, obor TV a Sport a kurzu plavčík – vodní záchranář. Při studiu na vysoké škole jsem vedla kurzy plavání předškolních dětí.

Proč jsem se rozhodla trénovat Swim Smooth?

Posledních 20 let pracuji ve firmě, která se zaměřuje na sportovní práva a sportovní TV přenosy. Je to zajímavá práce, ale začala mi chybět ta praktická sportovní stránka toho, co jsem vystudovala a co mě bavilo, tedy aktivní sport. A tak se stalo, že při projíždění webových stránek jsem narazila na stránky Swim Smooth a zhlédla videa z tréninků a z letních campů, které mě velmi zaujaly. Kontaktovala jsem Swim Smooth, potkala se s Gábinou a domluvily jsme se na spolupráci. A mým přáním je, aby takových lidí, které tato metoda zaujme, tak jako mě, bylo co nejvíc….protože „svět potřebuje lepší plavání“.

Linda
Trainee

Linda

Závodnímu plavání jsem se věnovala od šesti do dvanácti let. Následně jsem se rozhodla odsunout plavání stranou a věnovat se volejbalu, po dobu osmi let. Před nástupem na VŠ jsem začala trénovat na talentové zkoušky, ve kterých bylo i plavání. V tu dobu jsem zjistila, že mi to chybí. Začala jsem tedy opět pravidelně trénovat a snažím se zdokonalovat svou techniku.

Kvalifikace:

Jsem studentkou FTVS, oboru Aplikovaná tělesná výchova a sport osob se specifickými potřebami. Během bakalářského studia jsem absolvovala předměty Základy plavání a Didaktika plavání. Nyní na magisterském studiu mě čekají další. Již třetím rokem se věnuji plavání dětí s poruchou autistického spektra, dříve jako asistent, nyní jako instruktor.

Proč jsem se rozhodla trénovat pro Swim Smooth?

Od kamarádky se ke mne dostal kontakt na Gábi. Zobrazila jsem si stránky Swim Smooth a jejich odlišná metodika mě zaujala. Vzhledem k oboru mého studia jsem zastáncem individuálního přístupu, dle potřeb každého dítěte. Proto se sama budu ráda ve Swim Smooth vzdělávat a předávat zkušenosti našim dětem.

Tom
Trenér

Tom Brada

Plavání a sportu obecně se věnuji s malou pauzou celý život. Ve 4 letech jsem se začal učit plavat a v podstatě si díky tomu neuvědomuji dobu, kdy jsem plavat neuměl. S vodou jsem se postupem času zcela sžila s oblibou jsem svým kamarádům říkal, že ovládám jeden z živlů.

Kvalifikace:

Zatím se mohu „pochlubit“ jen jako Trenér III. třídy, kterou mám díky složení maturity na Sportovním gymnáziu Dany a Emila Zátopkových v Ostravě. Další zkušenosti mám jako instruktor lyžování, 8 let jsem jezdil jako vedoucí na dětské tábory a mám i malou praxi ze školního tělocviku na základní škole v Bruntále.

Proč jsem se rozhodla trénovat pro Swim Smooth?

Přišlo to ke mně zcela náhodou, tak nějak osudově. Dostal jsem se do kontaktu s jednou maminkou, co si Swim Smooth chválí a protože zjistila, že jsem taky plaval, tak mě do oddílu dohodila. Začal jsem se zajímat o tuto pro mě zcela odlišnou metodu tréninku a víc a víc se mi to líbí. Je to něco zcela odlišného, než za mých mladých let a proto jsem stále zvědavější. Navíc metoda je celosvětově rozšířená a mám kus štěstí, že mužů být jedním z lidí, kteří ji mohou učit v České republice.

Daniela
Trainee

Daniela

Sportu se věnuji celý život. Už od dvou let jsem uměla sama plavat, ale i k samotnému plavání jsem přidávala jiné sporty, abych zjistila,comě nejvíce naplňuje. Zůstala jsem u plavání a atletiky. Atletice se již nevěnuji, ale plavání mi vydrželo i přes zdravotní potíže až do teď. Plavání mi otevřelo v životě mnoho dveří a nyní cílím na stipendium v univerzitách s plaveckým týmem v Ivy lize.

Kvalifikace:

Již několik let se umísťuji na 1.-3. Místě na závodech jak přátelských, tak na krajských přeborech. Několik let zároveň udržuji svou pozici do desátého místa na Mistrovství České republiky ve svých hlavních disciplínách – 100mP,50m P, 100m M, 50m M. Technice Swim Smooth se věnuji již 7 let a předávám ji našim nejmenším závodníkům.

Proč jsem se rozhodl trénovat pro Swim Smooth?

Ve svých devíti letech jsem se doučovala jednou týdně technikuve Swim Smooth, když jsem však zjistila, jak moc mi to pomáhá, rozhodla jsem se přestoupit do Swim Smooth z mého původního oddílu a současně přešla z několika tréninků týdně pouze na tři. Ve dvanácti jsem zjistila, že chci našim nejmenším předat všechno, co jsem se sama naučila a rozhodla se začít trénovat Swim Smooth.

Zdenka
Trainee

Zdenka

Sport je mým celoživotním koníčkem. Plavat jsem začala někdy kolem 5 let, určitě i dříve pokud považujeme koupání v moři s kruhem za plavání :). Na základní škole jsem navštěvovala kroužek plavání a mám krásné vzpomínky na krajské soutěže, které v sobě držely týmového ducha a spoustu přátel a radosti.  Mimo to jsem se závodně běhala na lyžích a tak plavání šlo lehce stranou. Závodnímu lyžování jsem se věnovala 6 let a metody tréninku jsou mým celoživotním plusem z pohledu správné zátěže v průběhu tréninkové přípravy. Mám licenci instruktora lyžování a v létě ráda trávím čas na kole. 

Kvalifikace

Na střední škole jsem se k plavání vrátila jako pomocný trenér pod dobu 3 let. Jsem držitelem licence rozhodčí plavání III.třídy.

Proč jsem se rozhodla trénovat pro Swim Smooth?

K pravidelnému plavání pod trenérským "okem" jsem se vrátila v r.2019, kdy jsem začala plavat s Gábinou, patronkou českého swim smooth. Nejtěžší na tom všem bylo změnit 30let starou a zažitou techniku, ale s jedinečnou metodikou swim smooth to jde!  Zcela upřímně, nikdy se mi neplavalo lehčeji. Díky mým zkušenostem s plaváním mohu porovnat zásadní rozdíly mezi "klasickým" stylem a swim smooth, který je založený na logickém a systematickém principu. Swim smooth bych doporučila každému, kdo se chce naučit plavat hladce.

 

Petra
Administrativní a PR pracovník - marketing

Petra

Sport obecně je mým koníčkem. Dobíjí mě energií. I když nejsem ryze vodní živel, metoda Swim Smooth mě velice zaujala. Protože se ráda učím a poznávám nové věci, těším se, že se mi s ní časem podaří posunout můj prožitek z plavání i jeho úroveň kupředu. 

Kvalifikace:

Po střední škole jsem žila rok v Anglii, kde jsem pracovala jako Au-Pair. Další zkušenosti s prací s dětmi jsem získala z pozice vedoucí na dětském táboře, kam jsem mnoho let jezdila. Vystudovala jsem bakalářský obor - Marketingovou komunikaci, vždy jsem ale pracovala v bankovnictví. V současné době mě nejvíce zaměstnává role maminky rok a půl staré holčičky.

Proč jsem se rozhodla připojit ke Swim Smooth?

Ve Swim Smooth pracuji proto, abyste vždy a včas věděli, co pro Vás právě připravujeme, jak se s námi můžete vzdělávat, zlepšovat se a bavit! Abyste se dobře orientovali nejen pod vodou, ale i nad ní a nikdy nic nezmeškali.

  

Kateřina
Administrativa - helpdesk

KS

Sport jsem vždy brala jako součást života, jako zdroj endorfinu a energie. Od dětství jsem se věnovala moderní gymnastice a tanci, který mne provází až do současnosti, byt´ už jen nárazově. Před narozením dětí jsem i taneční lekce vedla, poté i pro rodiče s dětmi. Plavání jsem vždy brala jako doplňkový sport. Své děti (aktuálně kluci 10 a 8 let a holčička 4 roky) ke sportu a pohybu vedu od mala a plavání považuji za základní dovednost, kterou by děti měly zvládnout. 

Kvalifikace:

Již během studií na VŠ jsem sbírala pracovní zkušenosti v neziskovém sektoru v oblasti evropských strukturálních fondů, odkud jsem odešla naopak do soukromého sektoru sbírat zkušenosti v oblasti e-marketingu a vnitřní komunikace. Nejdelší a pro mne nejdůležitější pracovní zkušeností byla práce ve státní správě v oblasti evropských vzdělávacích programů.

Proč jsem se rozhodla připojit ke Swim Smooth?

Metodu Swim Smooth jsem objevila při hledání plavecké školy pro své děti a velmi mne zaujala svým pozitivním, respektujícím a individuálním přístupem ke každému plavci.