instagram facebook youtube
phone
+420 727 988 955

Cesta ke zdokonalování jiných vede skrze stálou práci na sobě samém

Věnujete-li se trénování plavců, ať již zájmových nebo závodních, jistě se shodneme v tom, že je velmi důležité nabízet svým svěřencům kvalitní informace tak, aby se posouvali a plavání je bavilo. Ze zkušenosti víme, že trenér má jistou tendenci postupem doby "upadat" do stereotypu a ponechávat tréninkovou metodiku roky stejnou. Rádi bychom s Vámi tyto informace sdíleli a ukázali Vám novou možnou cestu, jak obohatit Vaše stávající tréninky. Proto Vám, trenérům, přinášíme nový impuls v podobě školení podle metodiky Swim Smooth zaměřené na závodní plavce anebo metodiky Plavání s Plavlem a Plavlínou zaměřené na výuku plavání.


Swim Smooth v praxi

Termín: 10. 8. 2021 od 16h do 20h (registrace v 15:30h)

Místo: Sportovní areál Nymburk, Sportovní 1801/2, Nymburk

Cíl školení: možnost praktického seznámení se se Swim Smooth, s naším přístupem, způsobem trénování a odstraňování chyb v plavecké technice. Školení se koná v době konání Přípravného kempu pro závodní plavce.

Program školení: ukázka způsobu a vedení plaveckého tréninku (technicky zaměřený Swim Smooth trénink, ukázka jednotlivých plaveckých cvičení, která používáme, způsob komunikace/vysvětlování/ důslednost), společná večeře, prezentace (pár slov o Swim Smooth a plaveckých mýtů), diskuze.

Cena: v případě, že se Váš svěřenec účastní kempu hradí se pouze poplatek 150 Kč za večeři. V případě, že se Váš svěřenec neúčastní kempu hradí se poplatek včetně večeře 650 Kč.  

Přihlásit se na školení Swim Smooth v praxi


Swim Smooth školení na míru

Rádi připravíme školení na míru pro trenéry jednotlivce i pro skupiny, a to přesně dle vašich požadavků a priorit.

Termín a místo: dle dohody

Cena: odvíjí se od časové náročnosti školení a počtu zúčastněných osob

Co se na školení můžete dozvědět:

  • teorie metodiky Swim Smooth - plavecká typologie
  • rozbor plavecké techniky - soustředěný na rozpoznávání příčin nedostatků v technice
  • hierarchie zdokonalování plavecké techniky - postup a výběr plaveckých cvičení
  • podmínky pro využití plaveckých pomůcek - výběr správných plaveckých pomůcek
  • 7 základních složek plavecké přípravy
  • základní plavecké dovednosti - osm dovedností bez kterých se výuka neobejde.
  • stavba tréninkové jednotky
  • stavba ročního tréninkového plánu - optimalizace četnosti tréninkové jednotky
  • respektující přístup v tréninku - podpora vnitřní motivaci

Ukázka ze školení plaveckého oddílu AŠMB:
 

Napište nám email a sdělte nám Vaše požadavky


 Úvod do Swim Smooth - připravujeme 2021

Celodenní školení toho nejlepšího ze Swim Smooth - připravujeme pro trenéry, kterí se věnují závodním plavcům.


Úvod do Plavání s Plavlem a Plavlínou - připravujeme 2021

Celodenní školení toho nejlepšího z Plavání s Plavlem a Plavlínou - připravujeme pro trenéry, kteří se věnují  základní výuce plavání.


Swim Smooth Junior licence - připravujeme 2021

Získejte Swim Smooth licenci a provozujte vlastní Swim Smooth klub – připravujeme ve spolupráci se Swim Smooth International.


Cesta vede i jinudy

Máte rádi moderní přístup? Chtěli byste být Swim Smooth blíž? Začtěte se do některých článků na našem oddílovém blogu nebo u nás začněte trénovat a získejte informace jako náš zaměstnanec. Více o otevřených pozicích na Kariéra - nabídka práce.


Jak vidí školení Swim Smooth účastníci

Jsme klub „Juklík“. Provázíme miminka a děti vodním prostředím od nejútlejšího věku. To vyžaduje neustálé odborné vzdělávání instruktorů v oblasti plavání. A Gábina nám to umožnila formou školení a praktického zdokonalovacího tréninku v bazénu.
Všechny instruktorky klubu jsme se zúčastnily 2x speciálního školení. Ověřily, doplnily a rozšířily si naše teoretické vědomosti a praktické dovednosti v oboru plavání. Seznámily jsme se s metodou Swim Smooth, na videu a ve vodě jsme rozebíraly techniku, nejčastější chyby a kompenzační cvičení u plaveckého způsobu kraul u dospělého a dětí. Pod vedením Gábiny jsme si vše prakticky vyzkoušely ve vodě. Druhé školení bylo zaměřené na sestavení tréninkového plánu, jeho tvorby, smysluplnosti a zápisu.
Spolupráce s Gábinou byla vždy na profesionální úrovni. Velmi pečlivě a svědomitě se připravuje na školení. Dopředu se seznamuje s posluchači, které bude školit. Jakým směrem má školení vést. Bez problémů zvládá komunikovat se skupinou ale i s jednotlivci. Ze školení s Gábinou jsme si odnesly nové poznatky v plavecké výuce, které můžeme prakticky využít v našich lekcích ale i ve svém vlastním zdokonalování. Naše spolupráce není u konce. Určitě nás čeká ještě mnoho zajímavých témat v oboru plavání.
Ivana Barešová, hlavní instruktorka Byb Clubu Juklík

Gábinu jsem osobně poznala v létě 2013 a její výuka plavání metodou Swim Smooth mě velice zaujala. Když jsme plánovali školení pro trenéry našeho klubu, oslovila jsem právě ji. Školení proběhlo na jaře tohoto roku, bylo velice přínosné a tak další budou následovat.
Gábina je přátelská, milá a profesionální. Jak školení, tak lekce plavání má důkladně připravené. Je zvyklá s plavci a trenéry během lekce hovořit, ptát se na jejich pocity, názory. Zpětná vazba je pro ni hodně důležitá. Toho si vysoce cením. Metodu Swim Smooth a Gábinu jako trenérku mohu vřele doporučit.
Pavlína Tondrová, místopředsedkyně AŠMB

Celý můj život je spjatý s plaváním. Nejprve jsem navštěvovala sportovní plaveckou základku, dále jsem trénovala na sportovním gymnáziu a v tehdejším Středisku vrcholového sportu na Strahově. Po absolvování FTVS jsem okamžitě nastoupila k plaveckému žactvu ve „sportovce“, kde jsem strávila 12let. Přes mezistupeň s plaveckými juniory na sportovním gymnáziu jsem se opět dostala na Strahov k seniorům. V současnosti jsem trenérka ve Vysokoškolském sportovním centru MŠMT u reprezentantů ČR. Tento obšírný úvod píši proto, že chci zdůraznit dlouhou dobu, kdy jsem mohla plaveckou metodu „swim smooth“ uplatnit. Bohužel jsem ji neznala. Seznámila jsem se s ní teprve před několika lety díky známosti s Gábinou. Škoda, mohla jsem ji už dávno používat při výuce i zdokonalování techniky mých svěřenců. Zkrátilo by mi to jistě čas, který je tak drahý. Mnoho trenérů se technice moc nevěnuje právě z důvodu, že jim to při tréninku ubírá čas, který potřebují věnovat dalším činnostem. Jsem přesvědčena, že tato „nová“ metoda a zároveň výborná interpretace trenérky Gábiny, může pomoci plavcům na všech výkonnostních úrovních. Své děti bych ji bez váhání svěřila do péče. Vidím Gábinu trénovat denně na bazéně a její práci, důslednost, pečlivost, individuální přístup a technické znalosti doporučuji všem zájemcům o plavání.
S Gábinou jsem spolupracovala při zdokonalování techniky našeho nejrychlejšího sprintéra, Tomáše Plevka. Věřím, že i díky tomu Tomáš již dvakrát vybojoval v závěrečném úseku štafety 4x50PZ mix bronz na ME25 (2012 Chartres, 2013 Herning).
Markéta Kaplanová, bývalá reprezentační trenérka

 

 

Chcete si rezervovat místo na školení jednotlivců nebo objednat termín školení pro Váš oddíl?

Napište nám na info@swimsmooth.cz nebo na 602 665 554.

Těšíme se na Vás! Sledujete nás na Facebooku, ať víte, co se u nás děje.