Plavecká škola a oddíl SWIM SMOOTH

facebook youtube phone
Rychlý kontakt:
+420 727 988 955
5 tajných rad pro plavce
V naší publikaci pomůžeme Vám i Vašim dětem zbavit se strachu z potopení hlavy.

Plavecký příměstský tábor se základy gymnastiky, výtvarným tvořením a celotáborovou hrou

Pro děti od 6 let, který se koná v Praze 6 na koupališti Petynka 7. - 11. srpna 2017

Každé léto je pro děti časem odpočinku, nových zážitků a dobrodružství

 

O čem je náš příměstský tábor?

Pokud s námi sdílíte tento pohled na náplň dětských prázdnin, můžete číst směle dál. Plavecká škola Swim Smooth, která se stále více dostává do podvědomí díky unikátní metodice a přístupu k dětem, pořádá plavecký příměstský tábor s atletickou a herní přípravou, které jsou atraktivně podány formou celotáborové hry. V průběhu celého roku, ale především v době konání tábora vedeme děti k pohybu s respektem a ohleduplností k vlastnímu tělu. V běžné práci s dětmi i ostatními plavci klademe mimořádný důraz na kvalitu vedení lekcí a radost z pohybu jako takového. 
 
Náš příměstský tábor jde ale ještě dál. Díky zkušenostem z tématických oddílových závodů využíváme osvědčeného spojení světa fantazie a plavání a přinášíme tak malým plavcům sportovní zkušenosti v přátelské atmosféře. V průběhu plaveckého příměstského tábora jsou totiž veškeré herní i tréninkové aktivity přízpůsobeny celotáborové hře, takže děti jsou přirozeně vtaženy do vlastního děje, kdy společným úsilím zpravidla dokáží vyřešit táborové úkoly a posílí tak i své sociální dovednosti.
 
Vlastní plavecké aktivity jsou vhodně doplněny atletickou a herní přípravou, které vedou děti ke spolupráci a baví je. Širokou škálu herních činností doplňují kromě jiného třeba stolní tenis či beach volejbal. Jako zkušení trenéři a učitelé dáváme velký prostor nácviku správné techniky strečinku a dýchání, takže je možné děti zregenerovat a připravit na další pohybové aktivity. Tato dnes mnohdy opomíjená práce s relaxací a soustředěním umožní našim malým plavcům se v dnešní hlučné a uspěchané době zklidnit.

Na přípravu, tvorbu či vlastní provedení tréninků dohlíží naši profesionální trenéři pod vedením hlavní trenérky Mgr. Gabriely Minaříkové tak,aby se děti během jednoho týdne zdokonalily v plavání jedinečnou Australskou metodou SWIM SMOOTH, poznaly nové kamarády a zažily velkou spoustu dobrodružství.

Přinášíme Vašim dětem:

 • Špičkovou metodiku a trenéry plavání
 • Celotýdení táborovou hru
 • Prvky atletické a herní přípravy
 • Kompenzační a relaxační cvičení

Přinášíme Vám, rodičům:

 • Zajištění programu na celý týden
 • Respektující a zodpovědný přístup k Vašim dětem
 • Motivující a pozitivně laděné prostředí pro Vaše malé plavce
 • Možnost pokračování dětí na trénincích v našem oddílu a plavecké škole ve školním roce za zvýhodněných podmínek

Podrobné informace:

 • Tábor trvá 5 dní, od pondělí do pátku
 • Jsou vítány děti ve věku od 6 let, které uplavou alespoň 25 m, a to libovolným způsobem.
 • Tábora se mohou účastnit i zahraniční děti. V takovém případě bude komunikace probíhat dvojjazyčně a české děti tak získají bonus ve formě zdokonalení se v angličtině.
 • Příměstský tábor probíhá za každého počasí, v případě deštivého počasí je připraven stanový přístřešek a vyhřívané prostory v zázemí bazénu.
 • Péči o Vaše děti budou zajišťovat 4 trenéři na maximálně 20 dětí. Tento poměr zaručí prakticky individuální přístup.

Jaký bude denní program?

Příchod s rodiči (Prosíme respektuje přesný čas)
08:00
 
Převlékání 08:00 -  8:15
Společné uvítání v kruhu 08:15 -  8:30
Výtvarná výchova a jiné kreativní tvoření 08:30 -  9:00
Rozcvička 09:00 -  9:30
Plavání 09:30 - 10:30
Převlékání 10:30 - 11:00
Svačina 11:00 - 11:30
Celotáborová tématická hra 11:30 - 12:30
Oběd 12:30 - 13:00
Polední odpočinek 13:00 - 13:30
Gymnastická průprava 13:30 - 14:30
Plavání 14:30 - 15:30
Převlékání
15:30 - 16:00
Svačina 16:00 - 16:30
Společné rozloučení v kruhu 16:15 - 16:45
Odchod s rodiči (Prosíme respektuje přesný čas)
16:45
 
Celodenní program probíhá na čerstvém vzduchu na otevřeném travnatém prostranství. V případě velmi nepříznivého počasí a jiných proměnných událostí harmonogram dne může být upraven, případně přesunut do vnitřních prostor hlavní budouvy koupaliště nebo na jiné kryté místo v areálu koupaliště.
Žádáme rodiče o dodžování času předání a převzetí dítěte, které dětem umožní se přirozeně zařadit do skupiny a společně vplout do připraveného poutavého příběhu.
 
 
 

Zachraňte Willyho v Praze!

Letos proběhla premiéra příměstského plaveckého tábora‎ se Swim Smooth na venkovním koupališti Petynka. U nás jsou na všech akcích vždy vítáni i členové jiných oddílů. Ať už jde o tábory, tréninky či workshopy, snažíme se dávat hlavy a srdce dohromady a sdílet své zkušenosti. Ani tato akce nebyla výjimkou a kromě našich oddílových členů se zúčastnili i členové jiných plaveckých oddílů, ale dokonce i děti, které zatím do žádného oddílu nechodí a jejich vášní je plavání. První den nám svítilo slunce a obklopovaly nás stovky lidí. Další dny jsme již byli v areálu téměř sami, protože jediní, kdo v takovém počasí šli plavat, byli lidé, kteří to s plaváním myslí vážně.‎ Děti i rodiče se s náročnými podnebními podmínkami vyrovnávali každý po svém. Někdo to při prvním náznaku nepříznivého počasí vzdal, někdo se alespoň pokusil vlézt do vody a zaplavat pár bazénů a někdo by nejraději trénoval celý den a užíval si tobogánu bez fronty. Kromě plavání jsme se věnovali i suché přípravě, kdy nám pomáhali hlavně Plavel s Plavlínou, naši kamarádi, kteří se naučili plavat v Austrálii metodou Swim Smooth. Abychom si plavecké dovednosti lépe zapamatovali, používali jsme plavecké básničky, učili jsme se základy atletiky jako nácvik hodu míčkem, atletická abeceda, základy techniky běhu, dělali pohybové hry zaměřené na rozvoj rychlosti a koordinace. Vyzkoušeli jsme si ping-pong, aquazorbing. Jedna z mála klidových činností bylo výtvarné „tvoření“‎. Představili jsme se ozdobenými iniciály, vymodelovali jsme si plavecké talismany z tvrdnoucí plastelíny, vytvořili jsme mozaiky, vystřihované řetězy či koláže chobotnic a delfínů. A pro závěrečný rituál jsme vyrobili posvátná chřestidla. A po celou dobu nás provázela celotá‎borová hra „Zachraňte Willyho“. Co myslíte - podařilo se nám ho zachránit? Odpověď najdete ve fotogalerii.

Galerie z 2016

Užitečné informace ke stažení:

Jídelní lístek  Doporučené vybavení

 

Rezervujte si místo na plaveckém příměstském táboře!

Přihláška

Těšíme se na Vás!

Jak uhradit?

 • V den podání přihlášky 5 000 Kč (oddíloví členové 4 500 Kč) v celé výši (přihláška nabývá platnosti až po přijetí platby na účet)
 • Na účet: SWIM SMOOTH CZECH REPUBLIC, o. s. u Fio Banky, čú 2900399343/2010, vs 2015164, ve zprávě pro příjemce uveďte "Tabor Petynka – jméno a příjmení dítěte"
 • Uzávěrka přihlášek: 30. 4. 2017 (Pro zařazení dítěte na tábor je rozhodné datum přijetí přihlášky)
 • Storno podmínky: 50% z celkové částky do 30. 4. 2017, 100% od 1. 5. 2017

Odpovědi na často kladené otázky (FAQ)

Pokud Vaše dítě o jiném příměstském táboře neprohlásilo, že byl super, pak byl jen dobrý. Pro Swim Smooth je plavání vášní a posláním dělat plavání lepší a toto předávat dál.

Vše co děláme, je se 100% nasazením, a to s cílem naše klienty obohatit a ne si to tzv. „odpracovat“.

Odborné vzdělání, trenérská praxe a zkušenost z práce s dětmi a jazyková vybavenost je u našich trenérů standardem. Používáme jedinečnou metodu Swim Smooth respektující povahu a tělesnou stavbu těla každého plavce, což je v České republice naprostým unikátem.

Pokud si myslíte, že Vaše dítě nemůže být dobrým plavcem, svěřte nám ho a my Vás přesvědčíme o opaku.

V ceně jsou zahrnuty náklady na vysoce kvalifikované trenéry, přičemž poměr trenér : plavec, je 1:5. To znamená, že se budeme dětem věnovat opravdu individuálně.

Dále je v ceně licenční poplatek spojený s trénováním jedinečné australské metody Swim Smooth.

V ceně je celodenní kvalitní stravování včetně nápojů a pronájem prostor včetně vstupného do areálu koupaliště Petynka. Dětem bude k dispozici samostatná dráha, vyčleněná travnatá plocha, další sportovišťě a kryté prostory v případě nepřízně počasí.

Jedním z důvodů, proč jsme se rozhodli tábor pořádat, byly informace od našich klientů, rodičů dětí, kteří právě zkušenost se školním plaváním mají. I když dítě zaplave volnou technikou 25 metrů nebo i více, v rámci školního plavání se tolik nezlepší, a to s poukazem na počet dětí, čas a možnosti takového výcviku.

Děti jsou soutěživé a srovnávají se s dalšími dětmi. Pokud nevládnou dobrou technikou, jsou vystaveny stresu (např. z důvodu posměchu dětí, kteří plavou velmi dobře). Přitom někdy stačí tak málo, a to říci dětem, v čem konkrétně dělají chybu, na co se mají soustředit. Většina dětí pouze špatně dýchá ve vodě, nikdo je to správně nenaučil.

Pokud Vaše dítě školní plavání teprve čeká, bude díky našemu táboru mnohem lépe na takové školní plavání připravené.

Náš tábor Vám garantuje hodiny kvalitního, individuálně zaměřeného tréninku pro Vaše dítě. Vaše dítě Vám každý den samo řekne, jak je spokojené a v čem se zlepšilo.

 

Rádi byste zjistili více o příměstském táboru?

Napište nám na info@swimsmooth.cz nebo na 602 665 554

Těšíme se na Vás! Sledujete nás na Facebooku, ať víte, co se u nás děje.