instagram facebook youtube
phone
+420 727 988 955

Pro děti od 6 let, který se koná v Aquadream Barrandov, Praha 5

31.7 - 4.8.2023 výuka motýlku, znaku, prsou a kraulu 

28.8 - 1.9 2023 výuka plavání, potápění a vlnění s monoploutví jako mořské panny a delfíni

 

Přihláška na plavecký tábor   Přihláška na mermaiding tábor

 

Příměstský plavecký tábor 2020

Příměstský mermaiding tábor 2022

 

Přinášíme vám:

 • Usměvavé a zkušené trenéry se zodpovědným přístupem
 • Plavání 2x denně
 • Celotáborovou tematickou hru
 • Kreativní tvoření
 • Všesportovní hry
 • Pestrou a zdravou stravu včetně pitného režimu po celý den
 • Motivující a pozitivně laděné prostředí
 • Možnost pokračování na trénincích v našem oddílu a plavecké škole ve školním roce

Náš tábor je souhrnem toho nejlepšího, co nabízí Swim Smooth pro malé i větší plavce. Týden, který je nabitý prací na zdokonalení plavecké techniky, jinými všesportovními, odpočinkovými a tvořivými aktivitami, které jsou sjednoceny celotáborovou hrou. Na prvním turnusu děti zdokonalí plavecké dovednosti všech způsobů, zatímco na druhý turnus jsou zváni chlapci i děvčata, které mají již zvládnuté základní plavecké dovednosti, chtějí si zdokonalit plaveckou techniku a ponořit do fantazie plavání pod vodou jako mořské panny a delfíni. Tábor se koná pod přímým vedením zakladatelky a hlavní trenérky oddílu, trenérky I. třídy Mgr. Gabriely Minaříkové, která je autorkou dětské metodiky Swim Smooth Junior, jež zahrnuje i plavání pro nejmenší aneb Plavání s Plavlem a Plavlínou.

Základní informace:

Počet dětí: max 22

Počet trenérů: 3

Plavecká úroveň: Podmínkou účasti je uplavat 25m a to libovolným způsobem. Případné výjimky budou posuzovány jednotlivě na základě individuální lekce s našimi trenéry.

Podmínky konání: Příměstský tábor probíhá na čerstvém vzduchu na otevřeném travnatém prostranství v okolí bazénu za každého počasí. V případě deštivého počasí jsou připraveno kryté prostory v zázemí bazénu. Za velmi slunného počasí využíváme slunečníků a jiného stínění. Denní program, především v závislosti na počasí, může být upraven zkrácením nebo naopak prodloužením jednotlivých aktivit. 

Povinné plavecké pomůcky: V termínu 28.8.-1.9.. každý účastník musí mít vlastní potápěcí masku se šnorchlem, monoploutev nebo klasické ploutve a nejlépe dívky i kostýmek mořské pany a chlapci delfína. Zájemcům o zapůjšení monoploutve budeme účtovat 100 Kč/ den splatných předem s částkou za tábor.

Jídelní lístek: k nakouknutí zde

Cena:   5 000,- Kč (pro členy oddílu Swim Smooth), 5 500,- Kč (pro ostatní) doplatek 500 Kč při zapůjčení monoploutve (pouze pro mermaiding tábor).
Cena zahrnuje stravu (dopolední svačinu, oběd, odpolední svačinu a pitný režim), pomůcky a matreriál na kreativní tvoření, pronájem plavecké dráhy a dalších sportovišť – beach volejbal, aquazorbing, trampolína, tobogán atd.(dle vybavení areálu)

Denní program

Zahájení (Prosíme. respektuje přesný čas)
8:30
 
Kreativní tvoření 8:30 - 9:00
Ranní protažení 9:00 - 9:30
Svačina 9:30 - 10:00
Plavání 10:00 - 11:30
Oběd 11:20 - 12:30
Polední odpočinek 12:30 - 13:30
Celotáborová tématická hra 13:30 - 14:00
Pohybové hry
14:00 - 14:30
Plavání 14:30 - 16:00
Svačina 16:00 - 16:30
Ukončení (Prosíme, respektuje přesný čas)
16:30
 

 Jak uhradit

 • V den podání přihlášky 5 500 Kč (oddíloví členové 5 000 Kč) v celé výši (přihláška nabývá platnosti až po přijetí platby na účet)
 • Na účet: SWIM SMOOTH CZECH REPUBLIC, o. s. u Fio Banky, čú 2900399343/2010, ve zprávě pro příjemce uveďte "Příměstský tabor plavecký/nebo mermaiidng – jméno a příjmení dítěte"
 • Uzávěrka přihlášek: do naplnění kapacity (Pro zařazení dítěte na tábor je rozhodné datum přijetí přihlášky a včasné platby)
 • Storno podmínky: v případě zrušení účasti na programu 90 a méně dní před datem zahájení činí storno 50 % z částky za program. 60 a méně dní před datem zahájení se uplatní storno ve výši 100 %.

Reference od Vás

Děkuji ještě jednou, bylo to opravdu vydařené. Nabity a na 100 % připravený program a velmi vstřícní trenéři. Díky, že jste vzali i Marka, je mi jasné, že s ním bylo hodně práce. Děti jsou stále nadšení, vyprávějí pořád ještě zážitky, na které si zrovna vzpomenou. Díky celému týmu. Bezkonkurenčně nejlepší tábor, na kterém letos i dříve byly.
Barbora Dittrichova

Rádi byste zažili něco právě takového? Tak už jen vyplňte přihlášku kliknutím na odkaz níže a hurá spolu s námi na příměstský tábor!

 

Medvědí bratři (turnus I.)

Letos jsme se přesunuli do světa vodní zábavy v Aquadream Barrandov a kromě výuky plavání a společného hraní a starání se o opuštěné medvídě Kodu, jsme se také pořádně vyřádili na tobogánech a relaxovali ve vířivkách. Všichni jsme se naučili jednat v souladu se svým totemovým zvířetem a na konci tábora byli přijati do kmene Medvědích bratrů po slavnostní přísaze, že budeme chránit nejen medvědy, ale chovat se pěkně ke všem zvířatům!

Ariel (turnus II.)

Malá mořská víla Ariel se s námi kamarádí a učí nás jejím dovednostem a všemu co má ráda, tedy krásně plavat, ale i zpívat, malovat a vytvářet si ozdoby. Jako její sestry jsme si vymyslely přezdívky, tak aby všechny začaly na písmenko „A“. Byl to kouzelný týden, který uplynul jako voda. Máme tě rádi Ariel a za rok se zase na Tebe moc těšíme!

Ariel (turnus II.)

Světe div se, ale je to tak, náš tábor navštívila Ariel. Ne tedy doslova, pozorovala nás z vpovzdálí a posílala nám vzkazy. Pozoroval nás, jak se učíme plavat nejen jako mořské panny a panicové a zadávala nám rozmanité úkoly ve vodě i na souši. Po týdnu krásného vyprávění a plnění zkoušek jsme všichni obdrželi svoje první mermaiding vysvědčení. Máme radost, že umíme „hnout ploutví, vlnit, potápět se, lépe plavat, volně a bezpečně skotačit ve vodě a hlavně, že jsme byly ta nejlepší parta co se spolu bavila a táhla za jeden provaz. Za rok s Ariel ahoooj!

Zachraňte Willyho! (turnus I.)

Letos jsme přestěhovali příměšťák do Sportovního centra Řepy a užívali si krásného zázemí nového bazénu s wellness zónou. Kromě učení se plavání a relaxace v bazénu jsme se bavili celotáborovou hrou Zachraňte Willyho, rozvíjeli i umělecké vlohy v kreativní dílně, trávili odpočinkový čas na čerstvém vzduchu, hráli kooperativní hry a olizovali se až za ušima po chutné stravě. A děti, byly náramně šikovní, a hlavně nadšení do plavání, to se hned tak nevidí, bravooo!

Hledá se Nemo aneb netrap se svými slabými stránkami a soustřeď se na své přednosti

Na letním příměstském plaveckém táboře jsme se v rámci naší celotáborové hry ponořili do hlubin oceánu a stejně jako Merlin a Dory, jsme se společně vydali hledat Nema. Nedbaje nástrah a nebezpečí jsme to společně dokázali! Vymotali jsme se z rybářské sítě, vyvázli z černočerné hlubiny, unikli jsme mořskému ďasu i Brusovi - žralokovi, který na chvíli zapomněl, že je vegetarián, a že „Ryba není žrádlo, ryba je kámoš":-). Soustředit se na své silné stránky a přednosti – to bylo hlavní motto našeho hledání, během kterého jsme se naučili novým dovednostem, ale především jsme se zdokonalili v plavání. Upevnili jsme vzájemné přátelství, zažili mnoho legrace a vyzkoušeli si mnoho her. A víte jaká hra se stala tou nejoblíbenější? Přece krvavá ploutev. Že byste rádi zažili ten nejlepší příměšťák? Tak neváhejte a hned se přihlaste, protože nová dobrodružství se už připravují. V létě ahoj a nezapomeňte pozdrav šťastné ploutve.

20 000 mil pod mořem aneb dobročinná činnost a radost z ní

Na našem plaveckém příměstském táboře, v rámci celotáborové hry, jsme se nalodili na ponorku Nautilus společně s doktorem Aronnaxem, harpunářem Nedem Landem, kurážnou Bernadettou a samotným kapitánem ponorky Nemem. Jeden za všechny a všichni za jednoho – to bylo hlavní motto naší plavby, díky němuž jsme si užili spoustu dobrodružství, ale zároveň úspěšně dopluli až do cíle. Protože námořníci musejí být dobří a odolní plavci, každý den jsme absolvovali dvoufázový trénink. Všichni naši námořníci byli každý trénink testováni, jestli si vylepšili své osobní rekordy a samotnou plaveckou techniku. A že vylepšili!

Každé odpoledne jsme se setkávali ve čtyřech námořnických skupinách – potápěči (vedení kapitánem Nemem), vědci (vedení doktorem Aronnaxem), lodníci (vedení Nedem Landem) a kuchaři (vedení kurážnou Bernadettou), s nástrahami a nebezpečím, například s velkou mocnou Krakaticí, kterou však námořníci, siláci, po dlouhém boji přemohli. Trénovali jsme rovněž fyzické námořnické dovednosti, pravda trochu adaptované na naše táborové podmínky, jako například skákání přes gumu, čímž si námořníci natrénovali přesnost kroků mezi napjatými lodními lany.

Plavba byla ukončena úspěšným kormidlováním ponorky našimi námořníky, během nepřítomnosti unaveného kapitána Nema, který jim za jejich úspěšně splněnou misi připravil DORT! Tak za rok zase s novým dobrodružstvím na Petynce na viděnou!

Starořecké hry na Petynce

Letos jsme se přesunuli do doby Starého Řecka a měli jsme možnost prožít atmosféru starodobých olympijských her. Hned první den se proti sobě postavily čtyři starověké městské státy: Sparta, Trója, Marathón, Athény, v níž byli zastoupeni naši odvážní sportovci. Po vlastnoruční výrobě chitonů, starořeckých závodních dresů, jsme ihned měli možnost seznámit se s tehdejšími soutěžními disciplínami, jako jsou hod diskem, skok do dálky se závažím, běh, zápas ve stoje, ale také rétorika. Dvakrát denně jsme měli možnost prověřit své schopnosti v naší nejoblíbenější disciplíně, a to v plavání. Nejen, že jsme se naučili nové plavecké dovednosti a zdokonalili svoji plaveckou techniku, ale absolvovali jsme také souboj na improvizovaných lodích a sbírali body i v suchozemských disciplínách, kde se pohybujeme stejně rychle a obratně, jako ve vodě. Rozhodně jsme se nenechali zahanbit a byli jsme jednoznačně nejaktivnějšími a nejveselejšími návštěvníky koupaliště Petynka. Plavecký program doprovodil také aqua-zorbing, závody na tobogánu a hopsání na trampolínách. Poslední den určil absolutní vítěze a patřil slavnostnímu vyhlášení a sladké odměně v podobě dortu ve tvaru olympijských kruhů. Již teď se těšíme na opětovné navštívení koupaliště Petynka a další nekonečné příběhy oddílu Swim Smooth a jeho plavců.

Vítejte v kmeni Medvědích Bratrů

V pořadí druhý plavecký příměstský tábor se konal opět v krásném prostředí koupaliště Petynka. Děti se seznámily s medvídkem Kodou – jedním ze dvou medvědích bratří, který je po celý tábor doprovázel a prožíval s nimi neopakovatelná dobrodružství. Již od brzkého rána byl program zaplněn širokou škálou pestrých aktivit, jako je malování, výroba různých předmětů či řešení záhad a hádanek, které souvisely s tajuplným příběhem obou medvědích bratrů. Především se ale děti věnovaly plavání, navíc počasí nám přálo skoro celý týden, sluníčko svítilo, jen ta voda nebyla úplně teplá. To ale nikomu nevadilo, protože se děti přece přijely naučit plavat a ne se jen tak koupat!

Každý den tak probíhaly dvě hodinové lekce plavání, kde se mimo jiné děti učily skákat jako indiáni či stavět pyramidu pod vodou. Lekce patřily samozřejmě všem plaveckým způsobům, a tak se nakonec všichni dozvěděli, co je to „polohovka" a parádně ji všichni zvládli zaplavat. Kromě plavání se také děti naučily hodně z gymnastiky, porozumět medvědímu světu a také jak si navzájem pomáhat.

Celý týden jsme zakončili deštivým dnem, ale to nám náladu nezkazilo! V indiánském stanu „teepee" jsme se rozloučili a poslali medvídka Kodu, který již všechno uměl, do přírody. Určitě Vás bude zajímat kam. No odletěl zpět do Ameriky...

Zachraňte Willyho v Praze!

Letos proběhla premiéra příměstského plaveckého tábora‎ se Swim Smooth na venkovním koupališti Petynka. U nás jsou na všech akcích vždy vítáni i členové jiných oddílů. Ať už jde o tábory, tréninky či workshopy, snažíme se dávat hlavy a srdce dohromady a sdílet své zkušenosti. Ani tato akce nebyla výjimkou a kromě našich oddílových členů se zúčastnili i členové jiných plaveckých oddílů, ale dokonce i děti, které zatím do žádného oddílu nechodí a jejich vášní je plavání. První den nám svítilo slunce a obklopovaly nás stovky lidí. Další dny jsme již byli v areálu téměř sami, protože jediní, kdo v takovém počasí šli plavat, byli lidé, kteří to s plaváním myslí vážně.‎ Děti i rodiče se s náročnými podnebními podmínkami vyrovnávali každý po svém. Někdo to při prvním náznaku nepříznivého počasí vzdal, někdo se alespoň pokusil vlézt do vody a zaplavat pár bazénů a někdo by nejraději trénoval celý den a užíval si tobogánu bez fronty. Kromě plavání jsme se věnovali i suché přípravě, kdy nám pomáhali hlavně Plavel s Plavlínou, naši kamarádi, kteří se naučili plavat v Austrálii metodou Swim Smooth. Abychom si plavecké dovednosti lépe zapamatovali, používali jsme plavecké básničky, učili jsme se základy atletiky jako nácvik hodu míčkem, atletická abeceda, základy techniky běhu, dělali pohybové hry zaměřené na rozvoj rychlosti a koordinace. Vyzkoušeli jsme si ping-pong, aquazorbing. Jedna z mála klidových činností bylo výtvarné „tvoření“‎. Představili jsme se ozdobenými iniciály, vymodelovali jsme si plavecké talismany z tvrdnoucí plastelíny, vytvořili jsme mozaiky, vystřihované řetězy či koláže chobotnic a delfínů. A pro závěrečný rituál jsme vyrobili posvátná chřestidla. A po celou dobu nás provázela celotá‎borová hra „Zachraňte Willyho“. Co myslíte - podařilo se nám ho zachránit? Odpověď najdete ve fotogalerii.

Užitečné informace ke stažení:

Jídelní lístek Doporučené vybavení Potvrzení o zdravotní způsobilosti Potvrzení o bezinfekčnosti

Těšíme se na Vás!

 primestak plavecky

 primestak mermaiding