Plavecká škola a oddíl SWIM SMOOTH

facebook youtube phone
Rychlý kontakt:
+420 727 988 955
5 tajných rad pro plavce
V naší publikaci pomůžeme Vám i Vašim dětem zbavit se strachu z potopení hlavy.

 

Plavecký příměstský tábor se základy všestranné sportovní přípravy, kreativní dílnou a celotáborovou hrou

Pro děti od 6 let, který se koná v Praze 6 na koupališti Petynka 10. - 14. srpna 2020

Každé léto je pro děti časem odpočinku, nových zážitků a dobrodružství

O čem je náš příměstský tábor?

Přinášíme Vašim dětem:

 • Špičkovou metodiku a trenéry plavání
 • Celotýdení táborovou hru
 • Kreativní dílničku
 • Sportovní hry

Přinášíme Vám, rodičům:

 • Zajištění programu na celý týden
 • Respektující a zodpovědný přístup k Vašim dětem
 • Motivující a pozitivně laděné prostředí pro Vaše malé plavce
 • Možnost pokračování dětí na trénincích v našem oddílu a plavecké škole ve školním roce

Plavecká škola Swim Smooth, která se stále více dostává do podvědomí díky unikátní metodice a přístupu k dětem, pořádá plavecký příměstský tábor se základy gymnastiky, výtvarnými činnostmi a celotáborovou hrou. Zde vedeme děti k pohybu s respektem a ohleduplností k vlastnímu tělu, stejně jako klademe mimořádný důraz na kvalitu lekcí a radost z pohybu jako takového. 

Podobně jako na oddílových závodech, využíváme osvědčeného spojení světa fantazie a plavání a přinášíme tak malým plavcům sportovní zkušenosti v přátelské atmosféře. V atraktivních blocích herních aktivit, které jsou sjednoceny tématem celotáborové hry, děti řeší rozmanité úkoly formou spolupráce, což významně posiluje jejich sociální dovednosti. Vlastní plavecké aktivity jsou vhodně doplněny suchou přípravou, výtvarnými činnostmi a řízenou klidovou aktivitou.

Na přípravu, tvorbu či vlastní provedení tréninků dohlíží naši profesionální trenéři pod vedením hlavní trenérky Mgr. Gabriely Minaříkové, díky čemuž se děti během jednoho týdne zdokonalí v plavání, poznají nové kamarády a zažijí velkou spoustu dobrodružství.

Základní informace:

Datum konání: 10. 8. – 14. 8. 2020 (5 dní od pondělí do pátku)

Zahájení a ukončení denního programu: 8:30 – 16:45

Místo konání: Koupaliště Petynka, Otevřená 1072/4, 169 00 Praha 6

Počet dětí: max 20

Věk dětí: 6 a více let

Počet trenérů: 4

Plavecká úroveň: Podmínkou účasti je uplavat 25m a to libovolným způsobem. Případné výjimky budou posuzovány jednotlivě na základě individuální lekce s našimi trenéry.

Hlavní program: Příměstský tábor s dvoufázovou plaveckou aktivitou s cílem naučit a zdokonalit plaveckou techniku a podpořit všestranný rozvoj, flexibilitu, aerobní vytrvalost a pozitivní vztah k plavání.

Další program: Všeobecný sportovní rozvoj s důrazem na spolupráci a socializaci. Suchá příprava se základy gymnastiky, atletiky, výtvarným tvořením a tematickou celotáborovou hrou.

Podmínky konání: Příměstský tábor probíhá na čerstvém vzduchu na otevřeném travnatém prostranství v okolí bazénu za každého počasí. V případě deštivého počasí jsou připraveny temperované prostory v zázemí bazénu. Za velmi slunného počasí doporučujeme vlastní slunečník. Denní program, především v závislosti na počasí, může být upraven tak, že jednotlivé aktivity mohou být zkráceny či naopak prodlouženy. 

Jídelní lístek: na kouknutí zde

Cena:   

 • 5 000,- Kč (pro členy oddílu Swim Smooth)
 • 5 500,- Kč (ostatní)

Cena zahrnuje: stravu (dopolední svačinu, oběd, odpolední svačinu a pitný režim), celodenní program, trenéry a instruktory, pomůcky a matreriál na kreativní tvoření, pronájem plavecké dráhy a další vybraná sportoviště – beach volejbal, aquazorbing, trampolína, tobogán atd.

Jak uhradit?

 • V den podání přihlášky 5 500 Kč (oddíloví členové 5 000 Kč) v celé výši (přihláška nabývá platnosti až po přijetí platby na účet)
 • Na účet: SWIM SMOOTH CZECH REPUBLIC, o. s. u Fio Banky, čú 2900399343/2010, vs 2017184, ve zprávě pro příjemce uveďte "Tabor Petynka – jméno a příjmení dítěte"
 • Uzávěrka přihlášek: do naplnění kapacity (Pro zařazení dítěte na tábor je rozhodné datum přijetí přihlášky a včasné platby)
 • Storno podmínky: v případě zrušení účasti na programu 90 a méně dní před datem zahájení činí storno 50 % z částky za program. 60 a méně dní před datem zahájení se uplatní storno ve výši 100 %.

Jaký bude denní program?

Příchod s rodiči (Prosíme respektuje přesný čas)
08:30
 
Kreativní tvoření 08:30 - 09:30
Svačina 09:30 - 10:00
Rozcvička 10:00 - 10:30
Plavání 10:30 - 12:00
Oběd 12:00 - 13:00
Polední odpočinek 13:00 - 14:00
Celotáborová tématická hra 14:00 - 14:30
Gymnastická nebo atletická průprava 14:30 - 15:00
Plavání 15:00 - 16:00
Svačina 16:00 - 16:30
Společné rozloučení v kruhu 16:30 - 16:45
Odchod s rodiči (Prosíme respektuje přesný čas)
16:45
 

Reference od Vás

Děkuji ještě jednou, bylo to opravdu vydařené. Nabity a na 100 % připravený program a velmi vstřícní trenéři. Díky, že jste vzali i Marka, je mi jasné, že s ním bylo hodně práce. Děti jsou stále nadšení, vyprávějí pořád ještě zážitky, na které si zrovna vzpomenou. Díky celému týmu. Bezkonkurenčně nejlepší tábor, na kterém letos i dříve byly.
Barbora Dittrichova

Rádi byste zažili něco právě takového? Tak už jen vyplňte přihlášku kliknutím na odkaz níže a hurá spolu s námi na příměstský tábor!

 

20 000 mil pod mořem aneb dobročinná činnost a radost z ní

Na našem plaveckém příměstském táboře, v rámci celotáborové hry, jsme se nalodili na ponorku Nautilus společně s doktorem Aronnaxem, harpunářem Nedem Landem, kurážnou Bernadettou a samotným kapitánem ponorky Nemem. Jeden za všechny a všichni za jednoho – to bylo hlavní motto naší plavby, díky němuž jsme si užili spoustu dobrodružství, ale zároveň úspěšně dopluli až do cíle. Protože námořníci musejí být dobří a odolní plavci, každý den jsme absolvovali dvoufázový trénink. Všichni naši námořníci byli každý trénink testováni, jestli si vylepšili své osobní rekordy a samotnou plaveckou techniku. A že vylepšili!

Každé odpoledne jsme se setkávali ve čtyřech námořnických skupinách – potápěči (vedení kapitánem Nemem), vědci (vedení doktorem Aronnaxem), lodníci (vedení Nedem Landem) a kuchaři (vedení kurážnou Bernadettou), s nástrahami a nebezpečím, například s velkou mocnou Krakaticí, kterou však námořníci, siláci, po dlouhém boji přemohli. Trénovali jsme rovněž fyzické námořnické dovednosti, pravda trochu adaptované na naše táborové podmínky, jako například skákání přes gumu, čímž si námořníci natrénovali přesnost kroků mezi napjatými lodními lany.

Plavba byla ukončena úspěšným kormidlováním ponorky našimi námořníky, během nepřítomnosti unaveného kapitána Nema, který jim za jejich úspěšně splněnou misi připravil DORT! Tak za rok zase s novým dobrodružstvím na Petynce na viděnou!

Starořecké hry na Petynce

Letos jsme se přesunuli do doby Starého Řecka a měli jsme možnost prožít atmosféru starodobých olympijských her. Hned první den se proti sobě postavily čtyři starověké městské státy: Sparta, Trója, Marathón, Athény, v níž byli zastoupeni naši odvážní sportovci. Po vlastnoruční výrobě chitonů, starořeckých závodních dresů, jsme ihned měli možnost seznámit se s tehdejšími soutěžními disciplínami, jako jsou hod diskem, skok do dálky se závažím, běh, zápas ve stoje, ale také rétorika. Dvakrát denně jsme měli možnost prověřit své schopnosti v naší nejoblíbenější disciplíně, a to v plavání. Nejen, že jsme se naučili nové plavecké dovednosti a zdokonalili svoji plaveckou techniku, ale absolvovali jsme také souboj na improvizovaných lodích a sbírali body i v suchozemských disciplínách, kde se pohybujeme stejně rychle a obratně, jako ve vodě. Rozhodně jsme se nenechali zahanbit a byli jsme jednoznačně nejaktivnějšími a nejveselejšími návštěvníky koupaliště Petynka. Plavecký program doprovodil také aqua-zorbing, závody na tobogánu a hopsání na trampolínách. Poslední den určil absolutní vítěze a patřil slavnostnímu vyhlášení a sladké odměně v podobě dortu ve tvaru olympijských kruhů. Již teď se těšíme na opětovné navštívení koupaliště Petynka a další nekonečné příběhy oddílu Swim Smooth a jeho plavců.

Vítejte v kmeni Medvědích Bratrů

V pořadí druhý plavecký příměstský tábor se konal opět v krásném prostředí koupaliště Petynka. Děti se seznámily s medvídkem Kodou – jedním ze dvou medvědích bratří, který je po celý tábor doprovázel a prožíval s nimi neopakovatelná dobrodružství. Již od brzkého rána byl program zaplněn širokou škálou pestrých aktivit, jako je malování, výroba různých předmětů či řešení záhad a hádanek, které souvisely s tajuplným příběhem obou medvědích bratrů. Především se ale děti věnovaly plavání, navíc počasí nám přálo skoro celý týden, sluníčko svítilo, jen ta voda nebyla úplně teplá. To ale nikomu nevadilo, protože se děti přece přijely naučit plavat a ne se jen tak koupat!

Každý den tak probíhaly dvě hodinové lekce plavání, kde se mimo jiné děti učily skákat jako indiáni či stavět pyramidu pod vodou. Lekce patřily samozřejmě všem plaveckým způsobům, a tak se nakonec všichni dozvěděli, co je to „polohovka" a parádně ji všichni zvládli zaplavat. Kromě plavání se také děti naučily hodně z gymnastiky, porozumět medvědímu světu a také jak si navzájem pomáhat.

Celý týden jsme zakončili deštivým dnem, ale to nám náladu nezkazilo! V indiánském stanu „teepee" jsme se rozloučili a poslali medvídka Kodu, který již všechno uměl, do přírody. Určitě Vás bude zajímat kam. No odletěl zpět do Ameriky...

Zachraňte Willyho v Praze!

Letos proběhla premiéra příměstského plaveckého tábora‎ se Swim Smooth na venkovním koupališti Petynka. U nás jsou na všech akcích vždy vítáni i členové jiných oddílů. Ať už jde o tábory, tréninky či workshopy, snažíme se dávat hlavy a srdce dohromady a sdílet své zkušenosti. Ani tato akce nebyla výjimkou a kromě našich oddílových členů se zúčastnili i členové jiných plaveckých oddílů, ale dokonce i děti, které zatím do žádného oddílu nechodí a jejich vášní je plavání. První den nám svítilo slunce a obklopovaly nás stovky lidí. Další dny jsme již byli v areálu téměř sami, protože jediní, kdo v takovém počasí šli plavat, byli lidé, kteří to s plaváním myslí vážně.‎ Děti i rodiče se s náročnými podnebními podmínkami vyrovnávali každý po svém. Někdo to při prvním náznaku nepříznivého počasí vzdal, někdo se alespoň pokusil vlézt do vody a zaplavat pár bazénů a někdo by nejraději trénoval celý den a užíval si tobogánu bez fronty. Kromě plavání jsme se věnovali i suché přípravě, kdy nám pomáhali hlavně Plavel s Plavlínou, naši kamarádi, kteří se naučili plavat v Austrálii metodou Swim Smooth. Abychom si plavecké dovednosti lépe zapamatovali, používali jsme plavecké básničky, učili jsme se základy atletiky jako nácvik hodu míčkem, atletická abeceda, základy techniky běhu, dělali pohybové hry zaměřené na rozvoj rychlosti a koordinace. Vyzkoušeli jsme si ping-pong, aquazorbing. Jedna z mála klidových činností bylo výtvarné „tvoření“‎. Představili jsme se ozdobenými iniciály, vymodelovali jsme si plavecké talismany z tvrdnoucí plastelíny, vytvořili jsme mozaiky, vystřihované řetězy či koláže chobotnic a delfínů. A pro závěrečný rituál jsme vyrobili posvátná chřestidla. A po celou dobu nás provázela celotá‎borová hra „Zachraňte Willyho“. Co myslíte - podařilo se nám ho zachránit? Odpověď najdete ve fotogalerii.

Užitečné informace ke stažení:

Jídelní lístek Doporučené vybavení Potvrzení o zdravotní způsobilosti Potvrzení o bezinfekčnosti

 

Rezervujte si místo na příměstském táboře!

Přihláška

Těšíme se na Vás!

 

Odpovědi na často kladené otázky (FAQ)

Pokud Vaše dítě o jiném příměstském táboře neprohlásilo, že byl super, pak byl jen dobrý. Pro Swim Smooth je plavání vášní a posláním dělat plavání lepší a toto předávat dál.

Vše co děláme, je se 100% nasazením, a to s cílem naše klienty obohatit a ne si to tzv. „odpracovat“.

Odborné vzdělání, trenérská praxe a zkušenost z práce s dětmi a jazyková vybavenost je u našich trenérů standardem. Používáme jedinečnou metodu Swim Smooth respektující povahu a tělesnou stavbu těla každého plavce, což je v České republice naprostým unikátem.

Pokud si myslíte, že Vaše dítě nemůže být dobrým plavcem, svěřte nám ho a my Vás přesvědčíme o opaku.

V ceně jsou zahrnuty náklady na vysoce kvalifikované trenéry, přičemž poměr trenér : plavec, je 1:5. To znamená, že se budeme dětem věnovat opravdu individuálně.

Dále je v ceně licenční poplatek spojený s trénováním jedinečné australské metody Swim Smooth.

V ceně je celodenní kvalitní stravování včetně nápojů a pronájem prostor včetně vstupného do areálu koupaliště Petynka. Dětem bude k dispozici samostatná dráha, vyčleněná travnatá plocha, další sportovišťě a kryté prostory v případě nepřízně počasí.

Jedním z důvodů, proč jsme se rozhodli tábor pořádat, byly informace od našich klientů, rodičů dětí, kteří právě zkušenost se školním plaváním mají. I když dítě zaplave volnou technikou 25 metrů nebo i více, v rámci školního plavání se tolik nezlepší, a to s poukazem na počet dětí, čas a možnosti takového výcviku.

Děti jsou soutěživé a srovnávají se s dalšími dětmi. Pokud nevládnou dobrou technikou, jsou vystaveny stresu (např. z důvodu posměchu dětí, kteří plavou velmi dobře). Přitom někdy stačí tak málo, a to říci dětem, v čem konkrétně dělají chybu, na co se mají soustředit. Většina dětí pouze špatně dýchá ve vodě, nikdo je to správně nenaučil.

Pokud Vaše dítě školní plavání teprve čeká, bude díky našemu táboru mnohem lépe na takové školní plavání připravené.

Náš tábor Vám garantuje hodiny kvalitního, individuálně zaměřeného tréninku pro Vaše dítě. Vaše dítě Vám každý den samo řekne, jak je spokojené a v čem se zlepšilo.

 

primestak 2018

 Rádi byste zjistili více o příměstském táboru?

Napište nám na info@swimsmooth.cz nebo na 602 665 554

Těšíme se na Vás! Sledujete nás na Facebooku, ať víte, co se u nás děje.

 plakat primestak