Plavecká škola a oddíl SWIM SMOOTH

facebook youtube phone
Rychlý kontakt:
+420 727 988 955

5 tajných rad

které Vám nebo Vašim dětem pomohou odstranit strach z potopení hlavy

Program Kids Starter

Zážitková výuka zprostředkovaná dětskou symbolikou, naplno vtáhne děti do procesu učení

Máte doma dítě ve věku od 4 do 7 let? Pak jistě chcete, aby se zdravě rozvíjelo nejen po fyzické, ale také po psychické a sociální stránce. K tomu se velmi dobře hodí plavání ve skupině s ostatními dětmi, které také nabízí široká škála plaveckých škol. Většinou jsou zde ale vzdělávací plán i hodiny samotné, podřízené zastaralému přístupu k dětem a vlastnímu procesu vzdělávání. Velmi často tak můžeme být svědky výuky, která kolísá mezi dvěma extrémy - přílišným drilem a bezcílnou hrou.

Zakladatelka Swim Smooth plavecké školy v české republice Gabriela Minaříková Vám přináší v ČR zatím unikátní přístup k výuce plavání dětí v tomto věku. Sama je totiž matkou tříleté Viki a jako profesionál v oboru trénování a výuky plavání chtěla dopřát dceři jen to nejlepší. Společně se svými trenéry, kteří mají velké pedagogické zkušenosti, vytvořila unikátní tréninkový plán, který vychází přímo ze Swim Smooth přístupu a metodiky, ale zkušeně pracuje nejmenšími plavci.

Děti ve věkovém rozmezí 4 až 7 let totiž jednají a uvažují zcela rozdílně, než děti jen o pár let starší. Nejlepším pomocníkem při učení nebývá autorita, ale naopak kamarád a vrstevník. Proto přinášíme ucelený program výuky plavání, kterým provází dvojice dětských hrdinů - Plavel a Plavlína. Trenérka jich využívá jako představitele příběhů a poučných veršů, které výrazně usnadňují dětem pochopení pohybových činností. Rozhodujícím prvkem v úspěšnosti učení ale vždy nakonec bude vždy rodič, proto trenérka či trenér učí především rodiče a ti pak své děti - dochází tak k významnému utužení vztahů a zlepšení komunikace i mimo bazén.

Říkanky jsou vytvořeny na míru a váží se přímo na prováděnou činnost, proto děti nejsou nuceny říkat básničky, které s plaváním vůbec nesouvisí. Poznejte s námi a s Plavlem a Plavínou nové možnosti učení Vašich dětí. Jak vypadala naše první hodina, se můžete přesvědčit v Editině článku "Jak si Plavel s Plavlínou omyli obličeje". Jakmile Vaše děti dosáhnou úrovně pro postup do pokročilejší skupiny, mohou se zapojit do FUNdamental Blue Teamu.

Jaký tým je pro Vaše dítě nejvhodnější?


Kids Starter Blue Team

O skupině: (před)školáci - úplní začátečníci, kteří objevují taje vody a učí se základním plaveckým dovednostem. Lekce probíhají s rodiči ve vodě.

Plavecký limit pro přijetí: 0-12,5m

Místo konání: Lázně AXA, Na Poříčí 40, Praha 1 

Termíny a dotace lekcí: Pondělí od 15 h

Délka lekce: 60 min

Trenéři: Michal

Počet osob na dráhu včetně rodičů: max. 10

Věk: Pro děti ve věku 4 – 7 let

Poplatek za lekci: 500 Kč

Roční registrační poplatek: 1 200 Kč/školní rok

Náhrady lekcí: Ano, v době předplaceného členství v hodinách Kids Starter Pink Teamu za předpokladu, že v dané lekci je uvolněné místo předem omluveným dítětem.

Kids Training Pack: je potřebnou součástí programu a obsahuje Swim Smooth tréninkový deník s motivačními samolepkami a sadou autorských omalovánek, které zvyšují efektivitu učení, tričko.

 

Kids Starter Pink Team

O skupině: (před)školáci - mírně pokročilí plavci, kteří již ve vodě pohybují bezpečně a rádi a zdokonalují se v základních plaveckých dovednostech. Lekce probíhají bez rodičů, trenéři jsou ale ve vodě vždy.

Plavecký limit pro přijetí: 12,5 - 25m

Místo konání: Lázně AXA, Na Poříčí 40, Praha 1 

Termíny a dotace lekcí: Středa od 15 h

Délka lekce: 60 min

Trenéři: Michal, Gábi

Počet dětí na dráhu: max. 8

Věk: Pro děti ve věku 4 – 7 let

Poplatek za lekci: 500 Kč

Roční registrační poplatek: 1 200 Kč/školní rok

Náhrady lekcí: Ano, v době předplaceného členství v hodinách Kids Starter Blue Teamu, ale i pokročilejším FUNdamental Blue Teamu pokud na to výkonostně dostačuje a za předpokladu, že v dané lekci je uvolněné místo předem omluveným dítětem.

Kids Training Pack: je potřebnou součástí programu a obsahuje Swim Smooth tréninkový deník s motivačními samolepkami a sadou autorských omalovánek, které zvyšují efektivitu učení a tričko.


10 NEJ důvodů proč si vybrat plavání s Plavlem a Plavlínou:

  1. Swim Smooth metodika - unikátní australská metodika výuky plavání vynikající především komplexností a vysokou odborností
  2. Příběh - který vtáhne děti do procesu učení přímo vychází ze Swim Smooth metodiky a plavecké typologie
  3. Panenky Plavla a Plavlíny - dvou malých hrdinů, kteří slouží jako maskoti, provádí příběhem a jsou modely pro předvedení pohybových dovedností
  4. Vícesmyslová výuka a využití symboliky - děti jsou inspirovány k využití všech smyslů, symbolika zjednodušuje výklad jazykem blízkým dětem
  5. Autorské básně - námi vytvořené, přímo souvisí s plaváním a prováděným cvičením
  6. Autorské omalovánky - podporují uvědomování si detailů nacvičovaných dovedností nad rámec lekce
  7. Komplexní program - celostní charakter učení je podpořen kromě básniček a omalovánek také deníčkem a samolepkami k průběžnému sebehodnocení a mokrým vysvědčením
  8. Progresivní výuka - rychlé pokroky, díky tomu rodič ušetří prostředky a čas
  9. Spolupráce rodiče s dítětem - posílení vzájemného pouta skrz společné prožitky
  10. Trenér učí rodiče, ten potom své dítě - rodič získává užitečné pedagogické informace - získané znalosti můžete využít ve vlastním životě

Kdy (ne)trénujeme ve školním roce 2016/2017:

Trénujeme v 1. pololetí od 12. 9. do 14.12. 2016 a od 9.1. do 30. 1. 2017,
v 2. pololetí od 6. 2. 2017 do 7. 6. 2017 středeční tréninky a do 12.6 pondělní tréninky (jarní prázdniny - tréninky bez přerušení)
Netrénujeme ve státní svátky 28.9,17.4, 1.5, 8.5.

Kdy (ne)trénujeme ve školním roce 2017/2018:

Trénujeme v 1. pololetí od 11. 9. do 13.12. 2017 a od 8. 1. do 31. 1. 2017,
v 2. pololetí od 12. 2. 2017 do 18. 6. 2017
Netrénujeme o jarních prázdninách 5. a 7. 2. 2018 a ve státní svátek 2. 4. 2018


 

Přihlásit do Kids Starter

Podrobné informace o organizaci a platbáchPotvrzení o zdravotní způsobilosti

Těšíme se na Vás!

Vybrat sadu plaveckých pomůcek 

Ukázka herních karet Plavání s Plavlem a Plavlínou

 

Herní karty: Tyto jsou k dispozici trenérce a chystáme pro Vás jejich vydání pro Vaši potřebu. Číslo šest na levé kartě označuje pořadí cvičení, číslo tři na pravé skupinu základní plavecké dovednosti, ve které je cvičení zařazeno.


 

Panenky Plavla a Plavlíny: Panenky jsou určeny jako jeden z možných prvků pro ukázku jednotlivých cvičení, především jsou to ale naši maskoti, které děti milují

 

 

 

Potřebujete poradit s přihláškou do programu pro nejmenší?

Napište nám na info@swimsmooth.cz nebo na 602 665 554.

Těšíme se na Vás! Sledujete nás na Facebooku, ať víte, co se u nás děje.